Акція "16 днів проти насильства" відбулась на майдані Незалежності у Хмельницькому. Про це Суспільному розповів представник управління дотримання прав людини головного управління національної поліції в Хмельницькій області Андрій Когунь. За його словами, мета акції – привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.

З плакатами, кульками та листівками вийшли на акцію "16 днів проти насильства" представники громадських організацій та поліції, каже представник управління дотримання прав людини головного управління національної поліції України в Хмельницькій області Андрій Когунь. Розповідає: "Символічно сьогодні по всій Україні і Хмельниччині зокрема ми відкриваємо виставку "Річ у тім", щоб привернути увагу всього суспільства до проблематики домашнього насильства в сім’ї".

Долучилася до акції голова громадської організації Об’єднання "Хмельниччина без сиріт" Тетяна Воронцова. Розповідає: їхня організація опікується сім’ями, котрі опинилися в складних життєвих обставинах. "Велика частина цих родин, вони зіштовхуються з насиллям, це мами, які зазнають прояви насильства зі сторони свого співмешканця, діти зі сторони батьків. Тому ми не могли стати осторонь і нас дуже турбує ця проблема. І ми дуже хочемо їм допомогти", - каже Тетяна Воронцова. Та додає: десятьом сім’ям, котрі зазнали домашнє насильство, цьогоріч допомогли в організації "Об’єднання Хмельниччина без сиріт".

У Хмельницькому відбулася акція

З червня по грудень громадська організація "Подільська правова ліга" реалізовує проект, спрямований на захист людей, які постраждали від домашнього насильства, каже виконавча директорка Анастасія Площинська. Додає: "Згідно з нашою статистикою, аналізуючи ті звернення, які ми отримаємо, приблизно 95 відсотків осіб, які звертаються по правову допомогу - це жінки, і лише 5 відсотків - чоловіки".

Правова допомога таким людям, додає Анастасія, надається безоплатно.

Від чотирьох до дев’яти викликів кожного дня надходить до поліцейського екіпажу «Поліна» в обласному центрі, каже інспектор сектору з протидії домашнього насильства головного управління нацполіції області Андрій Копчишен. Додає: у Хмельницькому найбільше від насильства страждають жінки.

За 2020 рік до поліції області надійшло 1230 викликів за фактом вчинення домашнього насильства. В межах загальноукраїнської програми щодо підтримки сім’ї протидії домашньому насильству 11 мільйонів 600 тисяч гривень виділено з держаного бюджету на програму, яка буде діяти до 2025 року, каже заступник голови Хмельницької облдержадміністрації Сергій Тюрін. Чиновник додає: "Вже майже 9 мільйонів направлено з держбюджету, і освоєно близько 90 відсотків, інші кошти, які заплановані на цей рік, вони будуть освоєні вже в грудні. Наразі за ці кошти вже закуплені три автомобілі, якими доїжджає мобільна бригада і надає першу допомогу, психологічно-консультаційну допомогу".

Наразі в області створено три притулки, де допомагають людям, які зазнали домашнє насильство, каже Сергій Тюрін: "Це місто Хмельницький, місто Красилів і Волочиськ, там відкрито відповідні притулки, де особа до 10 днів може перебувати, яка зазнала відповідного насильства".

За словами Андрія Копчишена, кількість викликів за фактом вчинення домашнього насильства у 2021 році поки невідома.

Джерело