Від початку року поліцейські Полтавщини зареєстрували понад 4,5 тисячі звернень щодо домашнього насильства. Понад 2 тисячі людей притягли до адміністративної відповідальності, а 70 – повідомили про підозру за статтею «Домашнє насильство», розповів Суспільному старший інспектор управління превентивної діяльності обласної поліції Роман Дорош.

Понад три місяці у полтавському притулку для жінок живе Людмила Мея. Сюди, каже, потрапила вдруге.

"Перший раз, коли мене вигнали, ми жили в Терешках (село поблизу Полтави – ред.). Я хотіла лягти під поїзд. Вірите? І тут дзвонить у мене телефон, я беру слухавку – Лєночка дзвонить (онука – ред.). "Бабусю, а ти де? Я вже прийшла зі школи і тебе чекаю". Так що, якби не Оленки дзвінок тоді, я не знаю, може б і не вистачило б сили, але думка була (про самогубство – ред.)", – говорить полтавка Людмила Мея.

Понад 4,5 тисячі жителів Полтавщини цього року скаржилися на домашнє насильство

Нині у притулку живе шестеро жінок та чотири дитини. Із ними працюють психологи та соцпрацівники.

"Є прописана програма, але кожна жінка індивідуальна. Хтось приходить і розказує все й відразу. Комусь це боляче, хтось плаче, хтось спокійно про це говорить, тому що вже настільки звикся і наскільки наплакався, що немає сліз. Хтось мовчить і комусь треба реабілітацію, полежати, поплакати, відпочити, виспатись, можливо", – каже психологиня притулку для жінок Людмила Дерев'янко .

"Я в такому шоці була, що мене вигнали. Я не могла цього зрозуміти. Зараз я ходжу, посміхаюсь. Мені на роботі говорять: "Ти так змінилася". Мені це приємно слухати. Тут допомагають людині стати людиною, якщо хтось іноді забуває", – розповідає полтавка Людмила Мея .

Працює заклад у Полтаві понад чотири роки. За цей час допомогу у ньому отримали близько 500 жінок. Із них 90 – від початку цього року, каже директорка притулку Олена Чикурова.

"Жінка, жінка з дитиною потерпілі, можуть перебувати тут до трьох місяців. За якимись особливими додатковими умовами, ми можемо продовжити до шести місяців. Комусь вистачає три місяці, комусь один місяць, комусь не вистачає й року. Таке буває", – директорка притулку для жінок говорить Олена Чикурова.

За даними старшого інспектора управління обласної поліції Романа Дороша, від початку року на Полтавщині зареєстрували понад 4,5 тисячі звернень щодо домашнього насильства. Це приблизно на 700 більше ніж минулого року.

"Зазвичай це фізичне насильство у поєднанні з психологічним і також навіть з економічним. Це дуже впливає на психологічний стан постраждалих людей. І щоб вийти з такого стану, можна лікуватися не один рік, і не у психолога, а у психотерапевта", – каже психологиня притулку для жінок Людмила Дерев'янко .

"На сьогодні до адміністративної відповідальності за вчинення домашнього насильства притягнуто 2300 осіб. Це за статтею 173 з позначкою 2. Санкція статті передбачає, як штраф, так і адміністративний арешт до восьми діб. Крім того, поліцейськими винесено 1 983 термінових заборонних приписів відносно кривдника", – повідомляє старший інспектор управління превентивної діяльності поліції Полтавщини Роман Дорош.

За статтею «Домашнє насильство» передбачена і кримінальна відповідальність. Найбільша санкція – до двох років позбавлення волі. Таких проваджень на Полтавщині від початку року зареєстрували понад 80, а 71 людині повідомили про підозру, каже Роман Дорош.

Джерело