У Житомирському міському центрі комплексної реабілітації дітей з інвалідністю вже півроку використовують крісло-вертикалізатор. Гроші на придбання пристрою збирали в травні в обласному центрі під час загальноміської благодійної акції "Біжу за життя". Про це Суспільному розповів директор центру комплексної реабілітації дітей з інвалідністю Віктор Козир.

За його словами, протягом півроку визначили деякі незручності, які розробники удосконалять.

"До кінця місяця ми маємо віддати крісло розробникам і вони його технічно, відповідно до напрацювань, вдосконалять і зроблять надійнішим", – каже Віктор Козир.

Крісло-вертикалізатор, розроблене та виготовлене у Житомирі, удосконалять

Реабілітолог Віталій Захаров каже, що вертикалізатор українського виробництва в порівнянні з зарубіжними аналогами більш функціональний.

"Тут вже більше вдосконалених зручностей для дитини, для регулювання, для фіксування, зокрема, суглобів, – каже Віталій Захаров. – І тут є більший діапазон для вікової категорії дітей. Якщо раніше був вертикалізатор, який рік-два використовували для однієї дитини, то цим можна користуватися п'ять років".

"Ми передали крісло в Житомирський центр, – каже розробник вертикалізатора Сергій Полонський. – Після цього були деякі доопрацювання. Вже наступні вироби ми забезпечили, зокрема, додатковими боковими підтримками".

За словами Сергія Полонського, за останні два місяці виготовили та передали в сім'ї та інші реабілітаційні центри України 10 вертикалізаторів. Зараз на стадії виробництва ще п'ять.

"Є вертикалізатори в реабілітаційних центрах, а є безпосередньо в сім’ях, – каже Сергій Полонський. – Але, на жаль, сім’ї їх купують за власні гроші. Це більше індивідуальний пристрій, для індивідуального користування, тому що він суттєво полегшує життя батьків і дитинки".

Кирилу шість років. Хлопчик має комплексні порушення, зокрема, рухових функцій. Його мама Вікторія Лапська розповідає, що в два роки у хлопчика сталася епілепсія.

"Через те, що тоді сталася епілепсія, пішла затримка розвитку, яка нині супроводжується приступами", – каже Вікторія Лапська.

За допомогою нового вертикалізатора протягом півроку Кирил тричі на тиждень по півтори години займається з реабілітологами.

"Кирил завжди чекає зустрічі з дітками в групі та з фахівцями центру, – каже вчителька-реабілітологиня Світлана Шелудченко. – І в нас уже сформована навчальна поведінка і є маленькі успіхи".

"Раніше Кирил не стояв, не опирався на ніжки, а нині, завдячуючи вертикалізатору, і координацію тримає, і стоїть, і ходить", – каже Вікторія Лапська.

За словами реабілітолога Віталія Захарова, крісло-вертикалізатор використовують на підготовчому етапі в загальному комплексі реабілітаційної роботи центру.

"Коли ми почали його використовувати, у дітей покращився кровообіг, покращилося самопочуття", – каже Віталій Захаров.

На сьогоднішній день у нас 10 дітей в центрі користуються цим пристроєм, – каже Віктор Козир. – Ми вдячні розробникам".

Крісло-вертикалізатор розробили та виготовляють лише в Житомирі. Вартість пристрою – 68 тисяч гривень.

Що відомо "Біжу за життя" – спортивний захід із благодійною метою пройшов у Житомирі. У Житомирі під час благодійного забігу "Біжу за життя" зібрали 100 тисяч гривень.

Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram та Instagram

Джерело