Про це повідомляє південнокорейське видання Yohnap news agency.

Комерційні супутникові Південної Кореї зробили знімки комплексу на північ від Пхеньяну надали додаткові докази діяльності на 5-мегаватному реакторі, який може виробляти до 6 кілограмів плутонію — матеріалу, що розщеплюється, що використовується для бомби — на рік.

Північна Корея продовжує працювати над ядерними бомбами

Фото: Yohnap

“З генераторного сектора реактора виходить пара, що вказує на те, що принаймні один із генераторів працює”, – йдеться на сайті. “Крім того, вода продовжує скидатися з допоміжної труби в канал, що веде до річки Курьонг”.

Ймовірно, це зробиться, аби північнокорейський лідер Кім Чен Ина здійснив своє бажання посилити ядерний потенціал країни – саме це він оголошував під час восьмого партійного з’їзду країни в січні.

Будівництво нового крила на південь від експериментального легководного реактора, схоже, також продовжується.

Підозра узгоджується з результатами моніторингу Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ), яке стверджує, що Північна Корея, схоже, продовжує роботу на ядерному реакторі Йонбен з моменту його введення в експлуатацію в серпні. Держатомний орган ООН також вказав на ядерну діяльність на національному заводі зі збагачення урану та шахти в інших місцях.

  • Нагадуємо, що у міністерстві оборони США (Пентагон) зробили припущення, що до кінця десятиріччя Китай збільшить свій ядерний арсенал щонайменше до 1 тисячі боєголовок.
  • Раніше Північна Корея запустила балістичну ракету в води біля узбережжя Японії.
  • Також наприкінці вересня КНДР здійснила випробування нової ракети, що може нести ядерний заряд.

Джерело