Полтавська окружна прокуратура відкрила матеріали досудового розслідування для депутата Полтавської міськради Євгена Диканя та керівника міського управління містобудування Миколи Шевельова і їхніх захисників. Йдеться про справу щодо вимагання та отримання неправомірної вигоди у розмірі 5 тисяч доларів, розповіла Суспільному речниця обласної прокуратури Людмила Іващук.

У зв’язку із завершенням досудового розслідування матеріали кримінального провадження передали підозрюваним та їхнім захисникам. Скільки часу вони мають на ознайомлення, мають вирішити у Київському райсуді Полтави. Відповідне клопотання туди направили, розповіла речниця обласної прокуратури Людмила Іващук.

Уже після вивчення ними матеріалів справи, прокуратура зможе направити обвинувальний акт до суду, додала речниця.

Прокуратура завершила досудове розслідування щодо справи Євгена Диканя та Миколи Шевельова Що відомо: Депутата Полтавської міськради Євгена Диканя та посадовців міськради підозрюють в організування корупційної схеми щодо видачі дозвільних документів на будівництво та благоустрій. За даними обласного управління СБУ, у разі відмови платити, місцевим підприємцям погрожували створити перешкоди. За даними слідства, вартість таких дозвільних документів для полтавського підприємця Івана Сасіна оцінили у 5 тисяч доларів США. Щодо цієї справи 2 вересня у Полтавській міськраді відбулися обшуки. 4 вересня Євгену Диканю в Октябрському райсуді обрали запобіжний захід - два місяці тримання під вартою із правом внесення застави у розмірі 681 тисячі гривень. Її підозрюваний заплатив. Ще одному підозрюваному у справі – керівнику міського управління з питань містобудування Миколі Шевельову – 6 вересня в Октябрському суді Едуард Сініцин не призначив ніякого запобіжного заходу через відсутністю доказів, які вказували б на правопорушення з боку посадовця. Обоє підозрюваних своєї провини не визнають. Управління СБУ у Полтавській області 20 жовтня опублікувало аудіозаписи щодо вимагання та отримання неправомірної вигоди, у якій підозрюють, зокрема, депутата Полтавської міськради Євгена Диканя. Правоохоронці розслідують цю справу за частиною третьою статті «Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою». За це передбачено від п’яти до десяти років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади до трьох років із конфіскацією майна.

Джерело