Кабінет міністрів України сьогодні, 24 листопада, під час засідання ухвалив постанову “Деякі питання здійснення централізованих закупівель кисневих станцій”, яка передбачає закупівлю та забезпечення опорних закладів охорони здоров’я, які надають допомогу пацієнтам із COVID-19, кисневими станціями.

Про це повідомляється на офіційному сайті Хмельницької обласної адміністрації.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль у своєму телеграм-каналі зазначив, що даною постановою передбачається виділення 150 мільйонів гривень субвенції місцевим бюджетам на закупівлю кисневих станцій.

Уряд планує дати ще 10 мільйонів субвенції на встановлення кисневих станцій у лікарнях Хмельниччини

"Продовжуємо посилювати спроможність опорних лікарень в регіонах. Уряд затвердив порядок використання 150 млн грн субвенції місцевим бюджетам на закупівлю кисневих станцій. Відповідна програма спрямована на те, аби збільшити кількість ліжкомісць, що будуть забезпечені централізованою подачею кисню", - написав Денис Шмигаль.

За попередньою інформацією, Хмельницькій області з цих 150 мільйонів гривень має дістатися понад 10,7 мільйона. Така цифра зазначена у додатку до постанови Кабміну щодо розподілу обсягу видатків за бюджетною програмою "Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на закупівлю опорними закладами охорони здоров'я послуг щодо проєктування та встановлення кисневих станцій" між місцевими бюджетами, який опублікував у своєму телеграм-каналі народний депутат України Олексій Гончаренко.

У Хмельницькій обласній адміністрації суму субвенції, яку має отримати бюджет області на закупівлю кисневих станцій, поки не озвучують. За словами заступника голови Хмельницької ОДА Сергія Ткачука, її зможуть назвати лише після того, як сама постанова Кабміну та додатки до неї будуть оприлюднені на офіційному сайті Кабміну.

За словами директора департаменту охорони здоров'я Хмельницької ОДА Олександра Завроцького, раніше Хмельницька область вже отримала 28 мільйонів гривень субвенції, затвердженої та розподіленої Кабміном на встановлення кисневих станцій в опорних закладах охорони здоров'я, які надають допомогу пацієнтам із COVID-19.

"За ці кошти ми плануємо до 2022 року побудувати сім кисневих станцій в опорних лікарнях області", - каже посадовець.

За його словами, на Хмельниччині ще 19 медичних закладів, які лікують хворих з COVID-19, потребують встановлення кисневої станції.

Читайте також У Славуті через відсутність рідкого кисню пацієнтів з COVID можуть перенаправляти в інші заклади Хмельницька АЕС отримала ліцензію на виготовлення кисню для лікарень У лікарні Нетішина, що на Хмельниччині, монтують власну кисневу станцію

Джерело