Від липня 2021 року 22 житомиряни з інвалідністю чекають своєї черги на ремонт електровізків. У Житомирі такий ремонт не роблять, тому соцслужби звернулися до столичного приватного підприємця. Але державного відшкодування грошей за ремонт доведеться почекати. Про це Суспільному розповіла директорка міського департаменту соцполітики Вікторія Краснопір.

Житомирянка Світлана Мисник з дитинства має інвалідність – упродовж 30 років вона пересувається на візку, котрим користується щоденно.

"Як ви ходите, так я користуюся візком. У мене немає такого, щоб я тиждень вдома сиділа. Я є організаторкою зустрічей людей з інвалідністю, тож, мені щодня потрібно бувати десь у справах або ж ходити до магазину. Я кажу "ходити", бо я так це називаю – я не їжджу, а ходжу. І от без електровізка я навіть з хати не з можу вийти", – каже Світлана.

У Житомирі 22 людини з інвалідністю чотири місяці стоять у черзі на ремонт електровізків

Електровізок, який Світлані шість років тому виділила служба соцзахисту, зламався. Жінка написала заяву у соцзахист. Заяву прийняли, але сказали, що чекати ремонту доведеться невизначену кількість часу.

"Я їхала у справах зі своїм товаришем, коли в мене заклинило заднє колесо, – розповідає Світлана. – І все, візок перестав їхати. Така поломка свідчить про те, що вийшов з ладу редуктор або двигун. Моєму візку шість років, але прослужити мені він має вісім. Раз на вісім років я проходжу комісію, після чого можу отримати новий візок. Я написала заяву про поломку, але є проблема. Люди, які звернулися за ремонтом візків ще у липні місяці, досі чекають своєї черги. Скільки чекати доведеться мені – невідомо. Хоча сказали, що намагатимуться якомога швидше вирішити проблему. Але коли? Мені ж треба їздити. І я все одно потребую тимчасового візка".

Коментуючи ситуацію кореспондентам Суспільного, директорка департаменту соцполітики Житомирської міськради Вікторія Краснопір сказала, що електровізки у Житомирі не ремонтують, тому соцслужби звернулися до приватних підприємців.

"Фонд соцзахисту осіб з інвалідністю за ці кілька днів зв'язався зі столичною підприємницею, котра займається сервісним обслуговування ось таких візків, котрі вийшли з ладу. І вона також до цієї роботи підключилася. У найкоротший термін візок мають відремонтувати. Єдина складність полягає в тому, що і самі візки, і їх ремонт оплачуються за рахунок державних коштів, які, на жаль, не надійшли в повному обсязі. Тому буде затримка з відшкодуванням витрачених на ремонт грошей. Ми пропонувала пані Світлані користуватися звичайним багатофункціональним візком – колісним кріслом. Крім того, вона може скористатися послугами соціального таксі у якості тимчасового варіанту. Або ж взяти колісне крісло з електроприводом – таке, яке в неї було. Це, так би мовити, підмінний фонд, поки доведеться чекати ремонту її крісла. Завтра (23 листопада – ред.) нам мають повернути подібний прилад. Світлана зможе його побачити і підібрати під себе", – каже Вікторія Краснопір.

Читайте також На Житомирщині охорону кордону з Білоруссю посилили резервістами Нацгвардії, поліції та ЗСУ. У Житомирі жителі вулиці Героїв Десантників продовжують протестувати проти будівництва житлового комплексу. У Житомирі всі школи перейшли на очну форму навчання – 13 класів на самоізоляції.

Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram та Instagram

Джерело