19–21 листопада у Джонкові (Польща) відбувся чемпіонат Європи серед молоді до 24 років з сучасного п'ятиборства. Житомирщину представляв вихованець Житомирської обласної школи вищої спортивної майстерності Тарас Хіміч, який став срібним призером у командному заліку. Про це Суспільному розповів тренер Віталій Тищенко.

За його словами, спортсмени змагалися за напрямками в особистому, командному заліках та естафеті-мікст по дві команди від країни. Національна збірна команда України у складі Тараса Хіміча, Максима Агарушева, Юрія Ковальчука виборола срібло чемпіонату.

"Спортсмени змагалися у п'яти видах програми, – каже Віталій Тищенко. – Спочатку вони фехтували, потім пливли дистанцію 200 метрів, затим долали смугу перешкод на коні. Коня кожен обирав за жеребом і мав лише 15 хвилин, аби познайомитися з твариною і підкорити її. У конкурі велику роль відіграє удача, адже коні бувають різні, в них усіх різний характер і вони не завжди йдуть на контакт і виконують необхідні команди. Після верхової їзди був біг зі стрільбою. Через кожні 800 метрів п'ятиборці зупинялися і стріляли по мішенях".

Житомирянин Тарас Хіміч – срібний призер чемпіонату Європи з сучасного п'ятиборства

За словами Віталія Тищенка, з чотирьох учасників команди зарахували результати трьох кращих спортсменів.

"Лише 10 балів не вистачило, аби здобути перемогу, тому поступилися команді Німеччини, – каже Віталій Тищенко. – На третій сходинці опинилася команда Угорщини".

Віталій Тищенко розповів, що після повернення з Польщі, Тарас Хіміч розпочне підготовку до Чемпіонату України, який пройде 20 грудня у Києві, а попереду у новому році – етапи Кубку світу, де Тарас виступатиме вже у віковій категорії серед дорослих.

Читайте також Спортсмени Житомирщини стали призерами чемпіонату Європи з кіокушинкай карате у Румунії. Житомирянка Аліна Слободенюк здобула перше місце на відкритому Кубку Федерації дзюдо Києва. Представниця Житомирщини Анастасія Лавренчук стала чемпіонкою світу з вільної боротьби.

Читайте нас у Telegram: головні новини Житомирщини