Бігова стежка "Лісова Україна", яку створили в Зарічанському лісництві житомирські бігуни-аматори, увійшла до Книги рекордів України. Про це Суспільному розповів автор ідеї – бігун-аматор Юрій Мілованов.

За його словами, у категорії "Розміри" їхню стежку "Лісова Україна" визнали найбільшою лісовою стежкою у формі карти України. Протяжність маршруту цією стежкою складає 10 кілометрів.

"Стежку ми проклали ще у 2020 році, презентувавши її на День незалежності України. Я давно створюю собі та друзям маршрути у вигляді різних малюнків. Захотілося зробити щось особливе. В Україні є стежки та вело маршрути, прокладені у формі різних малюнків. Але всі вони переважно проходять через уже існуючі дороги. Наша стежка вирізняється тим, що ми дійсно самі її проклали – нам довелося розчищати чагарники, прибирати повалені дерева, загрібати листя. Все це наша команда, яка складається з 23 людей, робила власноруч. Також ми вдячні "Зарічанському лісництву", працівники якого допомагали нам розчищати стежку, а тепер допомагають підтримувати її в належному стані", – каже Юрій Мілованов.

Бігова стежка, створена житомирськими бігунами-аматорами, увійшла до Книги рекордів України

Кожен із 23 членів команди, котрі працювали над прокладанням стежки, отримає свій диплом від Книги рекордів України. Кореспондентам Суспільного Юрій Мілованов розповів, що виношує ідею ще однієї стежки, котра буде більш масштабною – настільки, щоб потрапити у світову Книгу рекордів.

"Я тут десь читав, що один білорус у Севастополі встановив якийсь там рекорд і цей рекорд зарахували Росії. І тоді я вирішив, що треба створити ще одну стежку у формі контурів України – настільки велику, щоб потрапити у Книгу рекордів Гіннеса, аби весь світ зміг дізнатися як виглядає Україна на карті, і що Крим, як і Доннеччина та Луганщина – це Україна, а не Росія", – говорить спортсмен.

Наразі Юрій Мілованов з командою працюють ще над однією ідеєю – вони вже почали працювати над 50-кілометровою лісовою стежкою у формі карти України, яка починатиметься у Барашівці і тягнутиметься до Денишів.

Для бігунів це трохи завелика дистанція, тому ми зараз ведемо перемовини з одним із клубів квадроциклів, каже Юрій Мілованов. З його слів, у подальшому стежкою зможуть користуватися всі охочі.

Що відомо Житомирянин Юрій Мілованов створює малюнки маршрутами пробіжок, плавання, їзди на велосипеді. 20 травня 2021 року Юрій Мілованов проїхав 12 кілометрів за маршрутом у вигляді вишиванки. Читайте також У Житомирі відзначають річницю початку двох українських революцій. ДТП на Житомирщині: п'ятьом людям знадобилася медична допомога, троє з них – в реанімації. Рятувальники на Житомирщині знімали з пальця 14-річного хлопця металевий підшипник. Ірина Ратнер подарувала краєзнавчому музею Житомира 15 виробів з глини на єврейську тематику.

Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram та Instagram

Джерело