У Хмельницькому близько 200 людей, до Дня Гідності та Свободи, зібралися, щоб покласти квіти та вшанувати пам'ять героїв Небесної Сотні. Про це Суспільному розповіла директорка Департаменту інформаційної діяльності Хмельницької облдержадміністрації Інна Михайлова. За її словами, квіти поклали до пам’ятника Героям Небесної Сотні та до Стели пам’яті на Майдані Незалежності.

Хмельничанин Сергій Шевчук згадує, вихід українців на Майдан у 2013 році був неминучим.

"Я побачив, що побили студентів. А до цього я чітко розумів, що режим Януковича – це маріонетковий режим, відбувається зрада на найвищому рівні", - говорить чоловік.

У Хмельницькому вшанували пам'ять героїв Небесної Сотні

Юрій Панчук – учасник Революції Гідності, був поранений на вулиці Інститутській під час лютневих подій.

"Я побачив, як люди можуть боронити не лише щось своє особисте, а коли люди стають за загальне. Коли вони побачили, як побили студентів, коли побачили перші смерті на Майдані. Кожен раз для людей це був поштовх. Поштовх змінити самого себе і змінити країну", - згадує Юрій Панчук.

Олександр Климчук під час Революції Гідності був координатором самооборони Майдану. Каже, після цих подій суспільство змінилось, але є над чим працювати.

"Але ще в них в голові сидить совок, ота совкова пострадянська ментальність, яку треба з себе витравити. От тоді ми будемо жити нарешті в нормальній державі", - каже чоловік.

В перших рядах на покладання квітів – чиновники, яких участь в Революції Гідності привела до влади. Серед них – комендант Хмельницького Майдану Юрій Смаль, який вже другу каденцію є депутатом обласної ради. Згадує, тоді рішення його й однопартійців вийти на Майдан було одностайним.

"Але були сумніви, чи підтримають люди. Чи люди дійсно так переймаються цим, що відбувається і відбувалося в державі, як ми. Насправді, ми були праві – люди підтримали, по-перше, ночі, коли були – дощ, сніг. Ми розбили намети, молодь ночувала в наметах і почали тоді підходити люди.

Ще один з учасників Революції Гідності, який тепер при владі – голова гуманітарної комісії обласної ради Віктор Бурлик. Каже, тоді разом з побратимами вийшов на Майдан проти режиму тодішньої влади.

"Якраз ці побратими, люди, які своє життя поклали за Україну, вони якраз надихають. Тому що не можна цю боротьбу, яку ми вершили, яку ми разом проходили, просто так залишити. Можна гратися в популізм, можна розказувати про якісь гарні слова, розказувати, як воно має все бути. Але ніякі інопланетяни не спустяться в Хмельницький, не зроблять цю роботу, потрібно самим все робити.

Що відомо Молебень, квіти та хода. Як у Києві відзначають річницю Революції Гідності. Фоторепортаж

Джерело