Із 1 січня 2022 року навчальні заклади мають готувати інші страви для дітей. Одним із ініціаторів таких змін був кулінарний експерт Євген Клопотенко. На Львівщині є школа, де другий рік дітей годують за його рецептами. Вона розташована у селі Жовтанці, що належить до Львівського району.

Через нововведення у меню цієї школи ввели страви кебаб, паелью та пасту. Також у меню є різні салати, розповідає кухарка школи Надія Цюник.

"Готуємо різні страви. Раніше були картопля, макарони, таке одноманітне меню. Зараз різноманітне. Робимо, щоб діти наїдалися, тому що харчування збалансоване, велике – є чим наїстися і діти задоволені. Це складніше, бо більше потрібно працювати, але для дітей краще", — каже Надія Цюник.

Нове шкільне меню. На Львівщині є школа, де готують за рецептами Клопотенка

Щодня тут готують приблизно для 350 дітей. Директорка Жовтанецької школи Жанна Король каже, що спершу хвилювалися, чи будуть діти їсти нові страви.

"Виявилося, що страви в принципі знайомі. Можливо, якісь певні елементи, певні назви викликають у дітей цікавість. Звичайно, діти полюбляють бургери. У нас також є паелья, спагеті", — каже Жанна Король.

Але і ці уже застаріють з нового року. Зараз в Жовтанецькій школі працюють над оновленням меню.

"Раніше норми були на 10 днів, тепер норма по суті на один день, тобто я трішки хвилююся наскільки я зможу щодня рівно потрапити в оту кількість, яка нам пропонується. Бо нема межі "від" і "до", а є цифра стала, яку я повинна дотримати, розробляючи меню", — каже Жанна Король.

Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко пояснює, які саме норми змінилися:

"Змінилися норми – це кількість жирів, білків, вуглеводів, вітамінів, енергетичної калорійності продуктів для того, щоб наші діти отримали стільки енергії скільки вони її витрачають і були здоровими", — каже Віктор Ляшко.

Також двотижневе меню для школярів замінили на чотиритижневе. Що це означає пояснив кулінарний експерт Євген Клопотенко:

"Ми відірвалися від цього – ми створили чотиритижневе. Це означає, що дитина буде їсти салат із буряком один раз, максимум два рази на місяць. А все інше меню буде різноманітне максимально".

Школярів заборонили годувати сосисками, сардельками, ковбасками. А меню осучаснили. Також в школах дозволили шведські столи. Тепер їжу для школи також можуть готувати за межами навчального закладу.

Аби розробити та звикнути до нових меню, шкільні адміністратори та кухарі мають півтора місяці. Тоді нововведення зможуть оцінити і діти.

Читайте також: Нові норми харчування у школі. На Львівщині навчатимуть директорів

Читайте нас у Instagram: головні новини регіону

Джерело