Два порушення правил пожежної безпеки виявили за дві години рейду у Кропивницькому, де рятувальники разом із соціальними працівниками перевіряли, як пенсіонери, які живуть самі, дотримуються цих правил. Суспільне бачило, які саме порушення знайшли у чотирьох перевірених будинках.

Соціальна працівниця Тетяна Гаваза розповіла: як її підопічні, одинокі пенсіонери, які живуть у приватних будинках, дотримуються правил пожежної безпеки, перевіряють щороку під час опалювального сезону: ”Щороку викликаємо газовиків, щоб перевіряли котли, щоб чистили, де треба, щоб працювала газова плита”.

Пенсіонерка Лариса Кольченко сказала, що цього року викликала майстра, який перевірив котел. Профілактику газового котла робить після того, як взимку він перестав включатися.

У Кропивницькому перевіряли, чи дотримуються самотні пенсіонери правил пожежної безпеки

Після перевірки інспектор районного управління служби з надзвичайних ситуацій Роман Арцибашев зробив висновок, що котел у кропивничанки справний. Розповів, що котел і вентиляційний канал потрібно перевіряти й обслуговувати щороку: ”Неможна перенавантажувати електромережу – в одну розетку не слід вмикати по п’ять-шість приладів. Якщо електромережа стара, її так само потрібно перевіряти”.

Читайте також: У Кропивницькому горів столярний цех.

Газовий котел перевірили й в будинку пенсіонерки Віри Грек. Інспекторка Ірина Пересунько зробила жінці зауваження про порушення правил пожежної безпеки: в одну розетку ввімкнені холодильник та мікрохвильова піч: ”Користуватись перехідниками заборонено. Небезпека полягає в тому, що може статися перенавантаження електромережі, коротке замикання і займання. Одна розетка – один побутовий прилад. Ці перехідники не сертифіковані, не зрозуміло – якої вони якості. Тому рекомендація вам звернути на це увагу”.

Віра Грек сказала, що зробить другу розетку.

У будинку Ганни Оникієнко інспекторка оглянула газовий котел. Порушень не виявила. Звернула увагу на увімкнений у розетку тонометр. Попросила не лишати його увімкненим без нагляду.

Що відомо

З початку 2021 року в Кіровоградській області сталось 1592 пожежі, під час яких загинули 47 людей. За такий же період 2020 року сталось 2381 пожежа, загинули 52 людини. За інформацією інспекторки служби з надзвичайних ситуацій Ірини Пересунько, причиною пожежі найчастіше стають порушення правил використання пічного опалення, утримання електромережі та куріння.

Джерело