На полігоні під Житомиром десантники та авіація провели спільні навчання, у ході яких відпрацювали скид з парашутами безпосередньо військових, а також бронемашин БМД-2. Про це розповів керівник навчань Олег Валяс.

За його словами, основне завдання – відпрацювати взаємодію з підрозділами авіації і повітряних сил.

"Є певні складнощі в організації взаємодії, коли працюють підрозділи з різних структур, – каже Олег Валяс. – На навчаннях відпрацюють взаємодію всіх елементів бойових порядків, а також всіх елементів авіації у повному складі".

На полігоні під Житомиром десантники та авіація провели спільні навчання

За легендою, підрозділ десантників має захопити територію умовного противника. У бій ідуть спільно з артилерією та авіацією, військові штурмовики перед висадкою десанту з повітря обстрілюють позиції ворога. Далі на поле бою з важких транспортних літаків ІЛ-76 з парашутами скидають бронетехніку та боєприпаси. Кількатонні БМД-2 спускають з висоти 600 метрів. Одразу за технікою стрибають і військові. Їх завдання – максимально швидко розгорнутися на місці та прийняти бій.

"Виходить перша машина з літака і вже далі машини виходять ланцюжком, – каже старший сержант взводу БМД-2 Дмитро Гуменний. – Завдяки першій машині – та, що вийшла, вже витягує другу і третю машину. А далі вже висаджується десант, це все – за дуже короткий проміжок часу".

Потім на підтримку десанту висувається рейдова група на БТРах. Після чого починається наступ на умовного противника.

Десантники наступають за підтримки артилерії та авіації, які своїм вогнем придушують опір супротивника. За кілька хвилин ворожий плацдарм захоплено.

"Найважливішим аспектом тут є злагодженість, тому що нас дуже багато, – каже старший солдат Василь. – Якщо підрозділ буде злагоджений, то все буде добре, завдання буде виконано".

У цьому етапі навчань брали участь понад триста людей. Такі тренування дозволяють узгодити та відтренувати взаємодію різних підрозділів, які беруть участь у бою – десантників, артилерії та авіації. У кожного з них своє власне завдання: артилерія обстрілює позиції противника, аби знищити його вогневі позиції, авіація проводить підтримку з повітря, а десантники приймають бій на землі.

За результатами цього етапу тренувань, всі підрозділи впоралися з поставленим завданням. На інших етапах навчань відпрацьовуватимуться інші елементи бойової підготовки.

Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram та Instagram

Джерело