У Житомирі співробітники ДСНС та ювенальної поліції провели спільний рейд приватним сектором Житомира – розповіли про безпечне використання пічного опалення та електричних обігрівачів. Окрім того, нагадали про небезпеку залишати самих вдома малолітніх дітей. Про це Суспільному розповіла інспекторка сектору ювенальної превенції районного управління поліції Олена Зайцева.

За її словами, профілактичний рейд провели в одному з районів Житомира, який забудований приватним сектором. Місцевим жителям нагадали про необхідність постійного обслуговування грубок або твердопаливних котлів. Таке відпрацювання провели після двох пожеж на Вінниччині та Хмельниччині, де загинули восьмеро дітей.

"Рівень небезпеки, пов'язаний з побутовими приладами, дуже високий, діти граються, залишаються без нагляду і тут є загроза їхньому життю та здоров’ю", – каже Олена Зайцева.

У Житомирі співробітники ДСНС провели рейд – розповіли про безпечне використання обігрівачів

Працівники ДСНС просили місцевих жителів не залишати малолітніх дітей самих вдома.

"У мене дівчата, онучки, тому за сірники я не хвилююся, – каже житомирянин Микола. – Так, це діти, але все ж таки хлопці активніші, а дівчата у мене спокійні. Перед тим, як затопити грубу – обов'язково потрібнокомин почистити, подивитися, щоб тріщин не було".

Провідний інспектор служби з надзвичайних ситуацій області Костянтин Мельник розповів, що з початку 2021 року під час пожеж на території області загинули 64 людини, з них двоє дітей. Більше 70 відсотків займань в осінньо-зимовий період сталися саме через несправність пічного обладнання.

"Влітку і навесні у нас часто горить суха трава, а наприкінці осені та взимку в опалювальний період горять будинки – є травмовані, є загиблі, – каже Костянтин Мельник. – Багато хто нехтує дотриманням відстані, створенням протипожежних розділок. Бачимо дерев'яні балки, які впритул до дерев'яного перекриття – два, три, п'ять років минають і вони повністю висихають, а потім спалахують".

Житомирянка Валентина каже, що щороку з чоловіком оглядає та обслуговує свій твердопаливний котел.

"Я виросла в селі, тому ще змалечку знаю, що завжди треба перевіряти тягу і провітрювати, – каже Валентина. – Обов'язково має бути відкрита кватирка, коли горить. У нашому твердопаливному котлі чоловік завжди чистить комин. Після опалювального сезону це робить, щоб все було добре. І так само з газом – чистимо і перевіряємо витяжку".

Читайте також На Житомирщині на пожежі у приватному житловому будинку загинув власник оселі. На Житомирщині сталася пожежа у котельні молодіжного центру. На Житомирщині сталася пожежа в зерносушарці – пошкоджено п'ять тонн насіння соняшника. У Житомирі сталася пожежа у десятиповерховому житловому будинку – господаря квартири шпиталізували.

Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram та Instagram

Джерело