Франція заявила, що з 2 листопада посилить митний контроль на кордоні з Британією

Франція затримала у своїх водах британське судно, яке нібито рибалило без дозволів. Про це повідомляє ВВС, передає "5 канал".

Зазначається, що порушників доправили до найближчого французького порту, улов конфіскували, а капітану загрожує кримінальне покарання. В Лондоні відреагували поки що на словах, назвали дії сусідів "розчаруванням" і пообіцяли зловити французів на риболовлі. Суперечки між Францією і Великою Британією загострилися після виходу Британії з ЄС. Лондон відмовився видавати частині французьких рибалок ліцензії на промисел у своїх водах. У відповідь Франція заявила, що з 2 листопада посилить митний контроль на кордоні з Британією. А також погрожує припинити експорт електроенергії на острів, якщо британська влада не послабить умови для риболовлі.

Франція затримала рибальське судно Британії (Відео)

"Наші двері завжди відчинені для переговорів. Те, що зробила Франція, – нас дуже розчаровує. Ми не очікували такого від близького союзника й партнера. Дії Франції не відповідають Угоді про торгівлю та співпрацю чи ширшому міжнародному закону. Якщо вони триватимуть, то ми дамо належну відповідь", – сказав міністр довкілля Великої Британії Джордж Ютіс.

Голова нормандської риболовецької спілки Марк Делає наголосив: "Ми задоволені, що французький уряд посилив тиск на Британію. Наші рибалки скаржаться на те, що їхні судна часто перевіряють у британських водах. Патруль дуже агресивно звертається до них по радіо. Ми хочемо, щоб усе стало на свої місця – як було колись, до Брекзиту. Тоді теж були й дружба, і ворогування, але ми могли разом випити пива у барі. А це нехай залишиться поганим спогадом".

Нагадаємо, Національний антарктичний науковий центр (НАНЦ) та установа "Дослідження та інновації" Великої Британії (куди входить Британська антарктична служба) підписали акт про купівлю Україною криголаму James Clark Ross.

Джерело