Антидепресант флувоксамін, як виявилося під час дослідження, знижує ризик смерті від коронавірусу у груп ризику.

Вчені знайшли дешевий та ефективний препарат для боротьби з COVID-19 у невакцинованих і груп ризику: деталі

Один із бюджетних антидепресантів, імовірно, може знижувати ризик госпіталізації серед амбулаторних хворих, у яких на ранньому етапі діагностували COVID-19.

Таких висновків прийшли вчені за результатами дослідження, результати якого опубліковані в журналі Lancet.

Дослідники перевірили антидепресант – відомий як “флувоксамін” – серед майже 1 500 бразильців, які нещодавно були інфіковані коронавірусом й мали ризик серйозного перебігу через інші проблеми зі здоров’ям, такі як діабет. Більша частина з них також не була вакцинована.

Близько половини приймали антидепресант вдома протягом 10 днів, решта отримувала пігулки.Їх відстежували протягом чотирьох тижнів, щоб побачити, хто потрапив до лікарні або провів тривалий час у відділенні невідкладної допомоги, коли лікарні були переповнені.

У групі, яка приймала препарат, 11% потребували госпіталізації або тривалого перебування в швидкій допомоги, порівняно з 16% тих, хто приймав фіктивні таблетки.

Водночас частина піддослідних перестала приймати препарат через побічні ефекти, переважно порушення травлення. Крім того, 12 учасників, яким давали плацебо, померли через ускладнення COVID-19. Серед тих, хто отримував “флувоксамін”, померла одна людина. Серед тих, хто довів лікування до кінця, кількість серйозних ускладнень була нижчою на 66%, смертність – на 91%.

Вчені кажуть, що це недорогий, добре вивчений та досить безпечний препарат. Дослідники припустили, що лікування можна використовувати в країнах, що розвиваються, з невеликим доступом до вакцин, оскільки воно дешеве і може забезпечити додатковий захист. Автори дослідження сподіваються, що регулюючі органи включать його до рекомендацій COVID-19.

Як пояснила в інтерв’ю CNN одна з авторок дослідження Анджела Рейєрсон, препарат може впливати на запальні процеси. За її словами, “флувоксамін” зменшує вироблення запальних молекул, цитокінів, які активно виробляються під час коронавірусної хвороби.

Джерело