Україна буде змушена знову купувати електроенергію в країни агресора і в Білорусі, але в значно більших обсягах

У галузі електроенергії минулу зиму Україна пройшла "в натяжку". Були проблеми з енергоблоками і дефіцитом вугілля. Однак влада не зробила правильних дія для недопущення кризи в енергетиці. Про це наголосив в програмі "Прямим текстом" на "5 каналі" експерт програми "Енергетика" Українського інституту майбутнього Андріан Прокіп.

"Були дві проблеми. Перше - компанії не змогли підготуватися до зими в частині ремонту блоків, тобто у нас були проблеми з атомними енергоблоками, з тепловими, у нас відбувалися аварії, можливо були і диверсії і їх варто чекати цього року. Друге - теж вичерпалися запаси вугілля. І я думав, оскільки ми так в натяжку пройшли зиму, що цього року будуть зроблені відповідні висновки і така ситуація буде не допущена", – зауважив експерт.

Експерт про ситуацію з електроенергією:

Він додав, що Україна буде змушена знову купувати електроенергію в країни агресора і в Білорусі, але в значно більших обсягах.

Нагадаємо, що Україна з понеділка, 1 листопада, знову почне імпортувати електроенергію з Білорусі, оскільки на державних теплоелектростанціях не вистачає вугілля. Потужності для імпорту електроенергії в листопаді, зокрема, викупила держкомпанія "Енергоатом".

Джерело