Влада Молдови уклала контракт на купівлю 1,5 мільйона кубометрів газу у українського «Нафтогазу», передає «РИА Новости».

Купівля відбулася за підсумками тендеру, переможцем якого стала пропозиція «Нафтогазу». Очікується, що Кишинів отримає газ уже у п'ятницю, 29 жовтня. Інші подробиці угоди поки що не повідомляються.

Раніше стало відомо, що Молдова купуватиме невеликі обсяги газу на міжнародному ринку щодня, щоб не допустити зниження тиску в газопроводі до критичної позначки та заповнити нестачу палива.

Молдова купила в України газ: деталі угоди

Щоденні тендери оголошуватиме держкомпанія Energocom. На початку тижня перший тендер виграла польська PGNiG, потім – голландська VIrol, а також спільна пропозиція двох компаній – міжнародної компанії DXT Commodities та польської PGNiG.

Водночас Молдова продовжує переговори про постачання газу з російським «Газпромом». Чергова зустріч відбулася у четвер, 28 жовтня, і завершилася безрезультатно.

Молдова зіткнулася з енергетичною кризою і була змушена запровадити режим НП через дефіцит газу. У країни закінчився контракт із «Газпромом» – у жовтні угоду продовжили на місяць.

Раніше ЗМІ повідомили, що російський «Газпром» висунув Молдові пропозицію змінити свою угоду про вільну торгівлю з ЄС та відкласти реформування енергетичного ринку в обмін на дешевий газ.

Як відомо, через газову кризу з РФ Польща поставлятиме газ у Молдову через Україну. Дивіться також онлайн-обговорення з експертами з Молдови та України про енергетичну кризу у Молдові.

Як повідомляв «Главком», «Газпром» погрожував зупинити постачання газу до Молдови, якщо країна повністю не сплатить борг і не підпише новий контракт із 1 грудня.

До слова, міноборони Молдови через газову кризу загасило «вічний вогонь» (фото).

Як відомо, минулого тижня Молдова запровадила режим надзвичайного стану через газову кризу. Цього ж дня Україна пообіцяла допомогти Молдові через газовий тиск РФ.

Раніше стало відомо, що через енергетичний шантаж «Газпрому» Молдова хоче купувати польський газ через Україну.

Як повідомляв «Главком», прем’єр-міністр Молдови Наталія Гавриліца анонсувала, що Молдова, в умовах енергетичної кризи через не продовження контракту з «Газпромом» та занадто високі ціни, змушена шукати альтернативні джерела постачання природного газу. Спину пояснив, що для цього уряд проведе тендер для відбору постачальника газу, що пропонує найвигідніші умови.

Раніше повідомлялося, що представник Путіна Дмитро Козак мав здійснити візит у Кишинів щодо перемовин з приводу продовження газового контракту.

Республіка Молдова звернулася за допомогою до країн Європейського союзу після того, як російський монополіст «Газпром» скоротив постачання газу, а поточний контракт, який закінчився у вересні, був продовжений лише на місяць.

Джерело