В РНБО також показали приклади, як Росія поширює через інтернет неправдиву інформацію

Центр протидії дезінформації при РНБО України вивчив Telegram-канали, орієнтовані на українську аудиторію, та зробив висновок, що Російська Федерація проводить інформаційну спецоперацію з метою мінімізувати кількість вакцинованих українців. Про це повідомляється у звіті відомства.

У цьому документі наочно показано, як за допомогою соцмереж і, зокрема, Telegram-каналів, що куруються з РФ, поширюється інформація про негативні наслідки вакцин проти COVID-19. Акцентується на популярних політичних Telegram-каналах, як вони самі себе позиціонують.

Росія через соцмережі намагається зірвати вакцинацію в Україні, щоб збільшити смертність від COVID-19 – РНБО

"Вони несуть деструктивне посилання як у дописах, що публікуються, так і за допомогою ботів у коментарях", – йдеться у звіті.

В РНБО також показали кілька прикладів маніпулювання, які з'явилися у каналах "Картель" і "Крокодил". В дописах йдеться про те, що примусова вакцинація в Україні нібито може спричинити хвилю судових позовів від людей, які втратили роботу чи зарплату.

"Аналітики Банкової вирішили не зупинятися перед насильницькою вакцинацією та жорсткими карантинними обмеженнями, що сильно вдарить по рейтингу Зеленського", – цитують в РНБО допис Telegram-каналу "Пліткарка".

Серед іншого цей канал передрукував фейк, який нещодавно широко тиражувався російськими ЗМІ. У ньому є посилання на "дослідження Університету Гопкінса" і наводиться статистика — дані YouTube-каналу з назвою Joel Smalley.

"У самому Університеті Джона Гопкінса в Балтіморі немає жодного співробітника на ім'я Джоель Смоллі, на каналі немає жодних даних, які б підтверджували, що така людина насправді існує", – розповіли в РНБО. Крім того, на каналі Joel Smalley активно публікуються ролики зі статистикою та інтерв'ю. Як першоджерела канал посилається на відомого американського конспіролога Алекса Джонса, котрому належить сайт InfoWars.

"Цей ресурс пише про всілякі теорії змови. До того ж, Джонс — відомий шанувальник російського президента Володимира Путіна і частий гість каналу "Царьгород", – резюмували у відомстві.

Усіма цими Telegram-каналами безпосередньо керують з РФ, про що згадується у звіті Центру протидії дезінформації від 21 жовтня 2021 року, а також у звіті СБУ, опублікованому 1 лютого 2021 року.

Повідомляється, що російські інформаційні ресурси працюють на українську цільову аудиторію з такими основними наративами:

  • вакцинація – це вбивство;
  • вакцинація вкрай небезпечна, українська влада намагається покалічити дітей новим етапом вакцинації;
  • вакцинація – це примус та порушення цивільних прав;
  • звучать заклики "подумати" та відмовитися від вакцини;
  • поширюються фейки й інформація конспірологів.

Нагадаємо, раніше Міністерство охорони здоров'я затвердило перелік медичних протипоказань та застережень до вакцинації від COVID-19.

Джерело