28 жовтня більше сотні жителів села Тютюнники Чуднівської громади прийшли на схід села, протестуючи проти пониження ступеня місцевої гімназії, де наразі навчаються 119 учнів. Зараз у школі вчаться учні із першого по дев'ятий клас. Після оптимізації мають лишити тільки початкову ланку.

Людмила Очеретяна працює вчителькою географії у Тютюнниківській школі понад 30 років. Каже: якщо ступінь школи понизять, то більше половини вчителів лишаться без роботи.

"В колективі поставилися до цієї ідеї дуже негативно. В селах навколишніх – теж. Учні, які відвідують нашу школу, також поставилися негативно. Для вчителів це втрата роботи багатьох спеціалістів. Люди не зможуть доробити до пенсії, а в людей основний вік 50+, є декілька молодих спеціалістів, але здебільшого це люди, які не поїдуть на заробітки. Їм просто не буде де допрацювати. Щодо себе, то я також хочу ще працювати і маю для цього бажання і наснагу", – говорить Людмила Очеретяна.

У селі на Житомирщині місцеві жителі зібралися на схід села, протестуючи проти оптимізації школи

За словами директора Тютюнниківської гімназії Віктора Грибука, у навчальному закладі працює 20 вчителів.

"12 вчителів мають вищу категорію і звання "старший вчитель", троє вчителів-методистів, один вчитель – відмінник освіти України. Такий кадровий склад дозволяє нам давати дітям дуже міцні знання і, відповідно, більшість наших дітей вступає до вищих навчальних закладів. 28 вересня відбулася сесія міської ради, де нас повідомили про те, що переводять нас на нижчий ступінь. Для мене це трагедія", – каже директор гімназії.

"Сьогодні люди зібралися тут, біля школи, щоб відстояти нашу школу, тому що взнали, що її хочуть закрити. Це рішення міської ради було прийняте 28 вересня, а люди про нього тільки що випадково взнали – воно було опубліковане в місцевій групі "Підслухано. Чуднів" 14 жовтня. Людей обурило, що заочно школу хочуть закрити. Тому от зібрали ці збори, щоб приїхав міський голова з відділом освіти і відповів на наші запитання", – розповів кореспондентам Суспільного житель села Тютюнники Микола Бондарчук.

"З сесії міської ради є повідомлення, але відповідно до Закону України "Про повну загальну середню освіту", обговорення буде тривати упродовж одного року. Дітей планують возити на Великі Коровинці, в перспективі, тому що там буде створено опорний заклад і в перспективі буде ліцей", – сказав керівник відділу освіти Чуднівської громади Володимир Кривоцюк.

"Ця тема буде обговорюватися усіма населеними пунктами цілий рік, – говорить Чуднівський міський голова Віталій Войтко. – І вже тоді будуть проводитися офіційні громадські слухання із протоколом. Згодом на громадських слуханнях буде результат, де стане відомо, чи закриваємо ми конкретну школу. Перспективна оптимізація шкіл нічого не дає. Кожен об’єкт на сесії закривається окремо".

Читайте також На Житомирщині у Чуднівській громаді понизили ступінь та перейменували п’ять сільських шкіл. На Житомирщині у шкільних їдальнях Чуднівської громади частково впроваджують складові нового меню. Дві школи та дитячий садок у Чуднівській громаді лишаються без тепла, бо постачальник відмовився продавати газ за заявленою ціною. На Чуднівщині учні презентували власні короткометражки про Другу світову війну. На Житомирщині Чуднівська громада впроваджує технологію "Громада в смартфоні".

Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram та Instagram

Джерело