Польща відмовляється платити штраф у мільйон євро на день, який наклав Євросоюз через судову реформу та стару вугільну шахту.

Міністр юстиції країни Збігнев Зьобро заявив, що Польща не може і не повинна виплачувати штрафи, які Європейський суд наклав на країну за "невиконання європейського законодавства ЄС", та назвав вимогу "беззаконням", передає DW.

Європейський суд виніс рішення після того, як Конституційний суд Польщі постановив, що низка законів ЄС та деякі європейські судові ухвали суперечать Основному закону країни, а членство Польщі в Євросоюзі не дає органам ЄС верховенства у судовій сфері та не означає передачу Польщею свого суверенітету. Однак, це не відповідає принципам верховенства права ЄС, який передбачає, що правові норми країн Євросоюзу в низці сфер не повинні застосовуватися, якщо вони суперечать нормам європейського права

Польща назвала санкції ЄС

Другий штраф стосується невиконання обіцянок закрити вугільний кар'єр "Туров" на кордоні з Німеччиною та Чехією, який забруднює підземні води всіх трьох країн. За Польща зобов'язана виплачувати ЄС по 500 тисяч євро щодня.

Що відомо 7 жовтня рішенням Конституційного суду Польщі було надано перевагу національному праву над законами ЄС. Судді відзначили, що окремі положення законів Євросоюзу суперечать Конституції Польщі. 10 жовтня у найбільших містах Польщі прокотилися акції протесту. Десятки тисяч людей у Варшаві зібралися під гаслами “Ми залишаємося!”, “Ми – Європа!” Владна партія Польщі “Право і справедливість” виступає проти усиновлення дітей батьками з ЛГБТ-спільнот, а чинний президент Анджей Дуда пообіцяв перед виборами у травні 2020 року скасувати викладання уроків про ЛГБТ. 22 жовтня Конституційний суд Польщі визнав, що аборти через захворювання чи дефекти розвитку плоду суперечать Конституції країни та запровадив більш жорсткі обмеження на переривання вагітності. На “Марш жінок” вийшло 100 тисяч протестувальників. Співорганізаторку звинуватили в образі поліції.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Джерело