За аналогічний період минулого року нападів було менше

Ситуація з нападами на активістів погіршується. 88 таких випадків зафіксували в Україні від початку року. За такий же період торік сталося 77 нападів. Такі цифри оприлюднив Центр прав людини ZMINA, передає "5 канал".

Найчастіше активістів переслідували у Києві та на Одещині. Серед постраждалих найбільше тих, хто захищає права ЛГБТ-спільнот, протидіє корупції або незаконному будівництву. При цьому представники "Одеса Прайд" зазначають, що поліція часто не спішить захищати активістів, особливо під час нападів на масових заходах.

Ситуація погіршується: в Україні зафіксували близько 90 нападів на активістів з початку року (Відео)

"Наша сьогоднішня пресконференція розпочинається із дуже сумної і тривожної новини. Тому що вчора ввечері в Сумах було вбито громадського активіста Олександра Іваніну. Він також був членом "Правого сектора". І зараз ZMINA вивчає всі обставини, які були пов’язані з цим вбивством, з цією справою, а також чи було це пов’язано із громадською діяльністю Олександра", – сказала голова правління Центру прав людини ZMINA Тетяна Печончик.

Дослідниця Центру прав людини ZMINA Анастасія Москвичова повідомила: "У низці випадків серед них ми говоримо про серійний характер переслідування, коли одного активіста чи групу активістів періодично роблять ціллю для атак. Так, наприклад, антикорупційного активіста Сергія Кудрявцева із Куп’янська на Харківщині спочатку побили, а потім ще спалили йому автівку. У третьому кварталі продовжилося переслідування Валерія Харчука із Рубіжного на Луганщині".

"На сьогодні поліція не здатна відрізнити агресора на мирному зібранні від людини, яка прийшла на захід, використовуючи своє конституційне право на мирне зібрання", – підсумував голова оргкомітету "Одеса Прайд" Анна Леонова.

Нагадаємо, у Сумах застрелили активіста "Правого сектора" Олександра Іваніну, який критикував місцевих депутатів і перевізників. Чоловіка вбили на очах його дружини біля під'їзду будинку, в якому він проживав. 

Джерело