Дворазовий призер літньої Олімпіади в Токіо, плавець Михайло Романчук звернувся до мера Рівного та голови Рівненської ОДА із проханням збудувати у місті олімпійський 50-метровий басейн.

На його реалізацію потрібно приблизно 160 мільйонів гривень, а на розробку проєктно-кошторисної документації з бюджету Рівного просять понад п'ять з половиною мільйонів гривень, – розповів Суспільному голова бюджетної комісії Рівсненської міськради Павло Алексєвич. Голова ОДА Віталій Коваль повідомив, що цю ідею включили у плани "Великого будівництва" на 2022 рік.

Звернення олімпійця

Олімпійський 50-метровий басейн є лише у Дніпрі, – сказав у своєму зверненні рівнянин Михайло Романчук. Зараз спортсмен тренується у місті Дніпро.

У Рівному хочуть збудувати олімпійський басейн. Від чого це залежить

"Я звертаюсь до вас, Олександре Третяк та Віталій Коваль, оскільки лише від вас залежить будівництво олімпійського басейну у Рівному, чи потрапить він у програму "Велике будівництво". Наскільки я розумію, все, що для цього потрібно – швидко підготувати всі документи та підтримка держави у розмірі в 160 мільйонів гривень", – сказав Михайло Романчук.

Відповідно до програми з будівництва плавальних басейнів Федерації плавання України, олімпійський басейн повинен бути в довжину 50 метрів, в ширину – 25 метрів, в глибину – не менше двох метрів. По ширині Олімпійський басейн ділиться на десять доріжок. Кожне з відокремлених місць має ширину 2,5 метра.

Питання – в грошах і сумах

Голова бюджетної комісії Рівнеради Павло Алексєвич припускає, що сума у 160 мільйонів гривень – попередні розрахунки.

"На бюджетній комісії розглядали варіант, що місто профінансує проєкт. Коли він буде зроблений – буде зрозуміла ціна. Була така пропозиція, що місто фінансує проєктні роботи, а з держбюджету мають фінансувати саме будівництво", – зазначив Алексєвич.

На розробку проєкту, яку вже подали на аукціон у ProZorro, область просить від міста понад п'ять мільйонів гривень. У цьому голова бюджетної комісії вбачає парадокс.

"Виходить, вони приходять за грошима, але кажуть: "ми подумали на рівні області, який басейн місту треба, склали завдання без консультацій з містом, виставили аукціон на ProZorro, а тепер давайте гроші на проєкт. Це було наше перше обурення. Ключовим питання була недовіра до області, тому що ми вже маємо великий довгобуд на Макарова", – уточнив Павло Алексєвич.

Він зазначив: право виставляти подібні проєкти на аукціон область має. Але тендер на ProZorro виставили, не маючи фінансування.

"Це може дійти до кримінальної відповідальності. Так робити неправильно. Але так трапилось, і ми шукали шляхи, як зробити так, щоб басейн з'явився", – зазначив Алексєвич.

Чи виділяти таку суму – вирішуватимуть на сесії міськради.

"Першим питанням на комісії було: чому починається нове будівництво, чому ці гроші не взяти і не добудувати спорткомплекс на Макарова", – додав голова бюджетної комісії.

"Велике будівництво": що потрібно для того, щоб басейн включили у програму

Однією з умов включення подібних проєктів у програму "Велике будівництво" є наявність проєктно-кошторисної документації, – розповів заступник директора департаменту будівництва та архітектури Рівненської ОДА Василь Мельник.

"Ми побачили, що місто наважилось виділити гроші для розроблення кошторисної документації. Коли дана документація буде розроблена і подана на погодження, тоді ми вже конкретно взнаємо, чи є якісь умови для того, як далі буде здійснюватись фінансування цього об'єкту", – зазначив Василь Мельник.

За словами Павла Алексєвича, на розробку такої документації виділяється лише місяць. Якщо до січня 2022-го місто не матиме готової документації, то гроші по програмі "Велике будівництво" не виділять.

Де планують збудувати олімпійський басейн

Проєкт майбутнього басейну подавала директорка спеціалізованої дитячо-юнацької спортивної школи олімпійського резерву № 2, депутатка міськради та у минулому плавчиня Анна Хлістунова-Шарпар. Він входить до планів щодо реконструкції спортшколи на Коновальця, 17.

"Я спочатку подала на капітальний ремонт старої школи. А потім зрозуміла, що ми можемо під реконструкцію затягнути і 50-метровий басейн через арку. Це робиться через реконструкцію для того, щоб можна було і відремонтувати стару школу, якій 33 роки", – розповіла Анна Хлістунова-Шарпар.

Басейн, за словами директорки, буде відкритим та максимально світлим, у проєкті також передбачили сонячні колектори.

"Для того, щоб проводити у Рівному чемпіонати Європи та світу, має бути тренувальний басейн на відстані трьох кілометрів, а в нас такий 25-метровий басейн вже є через арку. Але для того, щоб басейн був олімпійського стандарту, нам ще обов'язково потрібні трибуни, зали, роздягальні", – уточнила Анна Хлістунова-Шарпар.

28 жовтня у Facebook голови ОДА Віталія Коваля з'явилась інформація, що проєкт щодо басейну включили у перелік п'ятнадцяти об'єктів, які планують реалізувати у наступному році.

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

Джерело