На Черкащині рятувальники та поліцейські перевіряють, як утилізують сухостій та листя у населених пунктах. Про це Суспільному повідомила речниця держслужби з надзвичайних ситуацій Ксенія Крутоус.

Під час рейду у селі Леськи рятувальники виявили сліди від згорілої трави, та сухостій, який тлів. Зі слів інспекторки Олександри Нижник, ділянка розташована неподалік житлових будинків, тож палити вогонь на ній небезпечно.

"Тиждень тому сюди приїжджали гасити пожежу і ось знову працівники працюють і спалюють дерева. Якщо відбувається загорання, за умови низьких температур вогонь буде швидко розповсюджуватись і може потрапити до будівлі".

На Черкащині штрафують паліїв трави

Власник території пан Тарас пояснив, що викошену траву та зрізане гілля вирішив спалити, бо часу на його вивезення не було.

"Потрібно було облагородити територію, тому вивезти не встиг", – зазначив чоловік.

Офіцер громади В’ячеслав Савченко зауважив, що на чоловіка складуть адмінпротокол.

"За спалювання сухої трави та гілля передбачений штраф від 340 до 1300 гривень. Протокол я направляю до сільської ради, юрист ухвалить рішення і чоловікові доведеться заплатити штраф".

Під час рейду рятувальники роздавали листівки з основними правилами щодо утилізації сухого листя й трави. Місцева жителька Катерина Іванченко розповіла, що після прибирання відходи спалює, адже сил, щоб вивезти сміття, немає:

"Компостна яма є, але ж хто це моє сміття туди вивезе? Я одна живу, з транспорту - лише велосипед. Нехай тоді зі сміттям забирають".

На території Лесьок місяць тому облаштували компостну яму. Зі слів сільського голови Миколи Баса, усі охочі можуть вивозити сухостій та органічні відходи туди:

"Яма періодично буде підгортатися і років за 2-3 воно буде перегнивати. Потім може люди самі ж прийдуть і заберуть вміст як перегній. У селі є всі умови для безпечного перероблювання відходів, та все ж деякі люди продовжують їх спалювати. Це небезпечно і неприємно – можливо, хтось хоче відкрити вікно, щоб подихати свіжим повітрям, а надворі дим".

Ксенія Крутоус зазначила, що в цей період люди готують подвір’я до зими та прибирають городи, тому важливо їм нагадувати, що спалювати відходи заборонено.

"Щороку люди масово починають палити суху траву - це може стати причиною загорання будівель. Тому ми починаємо профілактичну роботу – попереджаємо і наголошуємо про заборону випалювання сухої трави".

За її словами, спільні рейди рятувальників та поліції відбуватимуться щотижня у населених пунктах області.

Що відомо

Через спалювання сухої трави на території області із початку року сталось 400 пожеж. Це на сто менше ніж торік, розповіла речниця держслужби з надзвичайних ситуацій Ксенія Крутоус.

Читайте також На Черкащині під час пожежі підліток отримав травми Під час пожежі на Черкащині загинула людина Унаслідок пожеж на Черкащині загинули двоє людей

Джерело