У Тернопільській області лабораторно підтвердили видозмінений варіант штаму "Дельта". Він частіше вражає молодих людей та дітей. 

Про це сказав епідеміолог обласного центру контролю хвороб Володимир Паничев, пише "Суспільне". 

За даними епідеміолога, наявність мутованого штаму "Дельта" на Тернопільщині підтвердили в Київському інституті молекулярної біології та генетики академії наук України. Через нові штами коронавірусу у жовтні цього року в 1,6 разів зросла захворюваність на коронавірус у порівнянні з аналогічним періодом 2020 року.  

У Тернопільській області виявили видозмінений варіант штаму "Дельта": чим він небезпечний

"Нинішній варіант "Дельта" АY4, тобто, видозмінений варіант "Дельта" володіє більшою контагіозністю та більшою вірулентністю. Дві зміни в геномі цього варіанту АY4 стосуються здатності вірусу до більшої проникності в клітину, більшої вірулентності", - сказав  Володимир Паничев. 

Епідеміолог додав, що це через це коронавірусом почали хворіти молоді люди та діти. Їх частка від загальної кількості хворих в області становить понад 7% . Раніше їх було не більше 6%. 

"У нас захворюваність щеплених в структурі всіх випадків зараз складає близько 7%. Тобто, не дивлячись на те, що переважно циркулює ось цей генетично змінений варіант, ефективність вакцинації є доволі високою", - наголосив Володимир Паничев. 

Нагадаємо, головна санітарна лікарка Львівської області розповіла про нову хвилю COVID-19 та чому хворіють діти. 

Читайте також: 

Інфекціоністка Голубовська розказала, коли в Україні буде пік захворюваності на COVID-19.

Ампутація кінцівок, інсульти: лікарка зі Львова назвала ускладнення, які викликає штам "Дельта"

Джерело