Хто такий рятувальник і що він відчуває, коли заходить в палаючий будинок? Чи складно рятувати чужі життя, жертвуючи своїм? Про це розповіли одеські рятувальники, передає МВС України.

Як наважилися обрати найтяжчу професію справою свого життя, розповів Олексій Кожокар, начальник караулу 7 ДПРЧ ГУ ДСНС в Одеській області.

«У мене дядько – рятувальник. Інколи приїжджав, розповідав історії про пожежі… Мама телефонує, я вихідний – «Там якась пожежа, ти де?» Я кажу, я вдома», - зізнається чоловік.

Навчання і дісність виявилися зовсім різними, до ризику не можна бути повністю готовим.

«Були у нас тренування під час навчання, тепло- і димокамери. Проте життя і навчання між собою різняться. Страх є завжди, але з часом ти до нього звикаєш. Можеш не помітити його», - ділиться Олексій.

Пожежа в одеському коледжі сприймалася рятувальниками тяжко – там була велика кількість постраждалих і загиблих. Постраждали і вогнеборці – на них впали конструкції.

Сергій Шатохін – рятувальник, який загинув у пожежі в коледжі.

На нього впала студентка, яка рятувалася від вогню і вистрибнула з вікна 5 поверху. Дівчина вижила, а вогнеборець потрапив у реанімацію і там помер. Його дружина каже, що пишається чоловіком – він врятував життя дівчинки.

Джерело