Служба безпеки України заблокувала канал незаконної міграції вихідців з країн Південної Азії через Україну до Європейського Союзу. Зловмисники встигли нелегально переправити до ЄС понад 100 людей.

Як повідомляє пресслужба СБУ, зловмисники створили фіктивні фірми та за програмою міжнародного студентського обміну оформлювали фіктивні запрошення іноземцям нібито на навчання до українських вишів. Після цього вони формували групи та переправляли псевдостудентів за кордон.

"Вартість "послуг" залежала від країни призначення та коливалася від $4 до $8 тисяч. Найбільшим "попитом" серед мігрантів користувалися країни Західної Європи", – йдеться у дописі.

У столиці викрили канал нелегальної міграції вихідців з Азії до країн Євросоюзу

Під час обшуків У Києві та Київській області вилучили фіктивні документи, які використовували для легалізації іноземців, а також транспортні засоби, за допомогою яких їх перевозили.

Кримінальне провадження відкрите проти організатора схеми за статтею "Незаконне переправлення осіб через державний кордон України". Наразі вирішується питання притягнення до відповідальності ще трьох осіб, причетних до організації каналу нелегальної міграції. Зловмисникам загрожує від п'яти до семи років позбавлення волі.

Що відомо У 2020 році, за даними агентства прикордонного контролю ЄС, кількість незаконних спроб потрапити до Євросоюзу впала до 124 тисяч. Це найнижчий показник незаконних спроб заїхати до Європи за останні сім років. 25 жовтня у Чорноморському порту прикордонники виявили 7 нелегальних мігрантів із Сирії віком від 10 до 21 років. Вони ховалися у вантажівках. Читайте також

На 5 років ув’язнили закарпатця за переправлення нелегальних мігрантів через кордон

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Джерело