Зафіксовані спостерігачами сучасне озброєння та військова техніка ніколи не були на озброєнні ЗСУ

Місія України в ОБСЄ під час засідання Форуму з безпекового співробітництва привернула увагу делегацій країн-учасниць до виявлених фактів присутності та незаконного переміщення озброєння і військової техніки з Росії у тимчасово окуповані райони Донецької та Луганської областей, повідомляє "Укрінформ".

Зазначається, що зафіксовані спостерігачами ОБСЄ сучасне озброєння та військова техніка ніколи не були на озброєнні Збройних сил України та ніколи не постачалися в Україну.

Україна в ОБСЄ: на Донбасі виявили найновіше російське озброєння

"СММ ОБСЄ в Україні регулярно фіксує нові факти присутності та незаконного переміщення озброєння і військової техніки з Росії на тимчасово окуповану територію України через неконтрольовану ділянку російсько-українського державного кордону. Лише протягом цього року СММ зафіксувала сучасну російську радіолокаційну станцію 51У6 "Каста-2Е1" (у двох окремих випадках), російські броньовані автомобілі типу УАЗ23632-148 "Есаул" та нову російську систему радіоелектронної боротьби типу РБ-636В "Свет-КУ". Це сучасне озброєння та військова техніка ніколи не були на озброєнні Збройних сил України і ніколи не поставлялися в Україну", – заявили в українській місії.

Нагадаємо, Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ упродовж 26 жовтня зафіксувала 205 порушень режиму припинення вогню в Донецькій області та 3 – у Луганській.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Джерело