Заступник голови Сумської облдержадміністрації Вячеслав ПЕЧЕНЕНКО разом з керівниками обласної ради і обласного центру, народними депутатами, громадськістю, військовими взяв участь у заходах з нагоди 77-ї річниці вигнання нацистських окупантів з України

Учасники заходу поклали квіти до Меморіального комплексу «Вічна слава» та пам’ятника Скорботній матері. Вшанували також на Алеї Слави пам'ять наших сучасників, які загинули в гібридній війні.

Цього дня Український інститут національної пам’яті нагадує про необхідність використання юридично та науково виваженої термінології.

На Сумщині вшанували пам'ять тих, хто чинив опір нацистським окупантам в роки Другої світової війни

Так, зокрема, доречно використовувати термін «вигнання нацистських окупантів із України» замість сполучення «визволення України від фашистських загарбників».

Термін «визволення» передбачає волю, свободу, а у 1944 році Україна не стала вільною. Із вигнанням нацистських окупантів Україна не отримала волі, тільки опинилася під іншим пануванням, результатом якого стали масові репресії та депортації, зокрема сотень тисяч українців, поляків та цілого кримськотатарського народу. СРСР ставив за мету не визволення Українського народу, а повернення його до складу радянської імперії. Волю і свободу Український народ отримав тільки після 24 серпня 1991 року. Тож визволення України відбулося тільки з розпадом Радянського Союзу.

Кліше «фашистські загарбники» нав’язане радянською пропагандою і широко використовувалося в науковій і художній літературі, кіно, радіо і телебаченні, пресі. Правильно вживати «нацистські окупанти».

Також рекомендується відмовитися від використання сталінського пропагандистського терміну «Велика Вітчизняна війна», замінивши його історично коректним – «Друга світова війна 1939 – 1945». Український вимір тих подій не обмежується хронологічними рамками воєнного конфлікту 1941-1945 років між СРСР і Третім Рейхом. Для українців війна із нацизмом розпочалася 1 вересня 1939 року, коли Третій рейх та СРСР співпрацювали як союзники.

Джерело