Студенти Поліського національного університету, держуніверситету ім. Івана Франка та "Житомирської політехніки" упродовж двох днів працюють над ідеями розвитку Житомира. Про це Суспільному розповів керівник комунальної установи "Агенція розвитку міста" Борис Пахолюк.

За його словами, під час студентського "Ideaтону", що проходить 26 та 27 жовтня в рамках "Днів сталої енергії", молодь пропонує нові ідеї та наукове бачення того, як можна вирішити питання озеленення та міської мобільності.

"Це ідеї націлені на скорочення викидів СО2. І ще важливий компонент, який місто має структурувати в стратегічному документі – це адаптація до змін клімату. Це те нове, чого досі місто не робило", – каже Борис Пахолюк.

У Житомирі студенти трьох вишів об'єдналися, щоб попрацювати над ідеями розвитку міста

Учасниця "Ideaтону" Олена Рубанова розповідає, що над ідеями озеленення міста команда Поліського університету працювала більше тижня.

"Часу було мало. Команда у нас складається з 5 людей – всі вони є студентами факультету "Лісове господарство". Ми вивчали вибіркові дисципліни озеленення населених місць. Нам дуже сподобалося, що ми можемо взяти участь у цьому заході і запропонувати свої ідеї для розвитку. Адже озеленення – це одна з найболючіших проблем. Нам хотілося б покращити місто для майбутніх поколінь", – говорить Олена.

Куратор студентів держуніверситету ім. Івана Франка Іван Хомяк каже, що студенти самі керують проєктом. Викладачі тільки діляться своїми знаннями та досвідом.

"Наш проєкт від університету буде пов’язаний з небезпечними видами рослин на території міста – такими, як борщівник та амброзія, – говорить Іван Хомяк. – Оскільки у мене є великий науковий досвід дослідження цих видів, ми будемо скеровувати наукову і практичну складову цього проєкту".

"Ідея, перш за все, вникла у студентів, котрі навчалися раніше в нашому університеті. Вони проводили дослідження поширення інвазивних видів на території міста Житомира. Ми об’єдналися і вирішили, що потрібно втілити цю ідею в життя, щоб були реальні дії щодо боротьби", – розповіла кореспондентам Суспільного студентка Житомирського держуніверситету Марія Козин.

"Сьогодні (27 жовтня – ред.) ми представимо проєкт з оптимізації руху на перехресті Жуйка та Великої Бердичівської, – говорить студент "Житомирської політехніки" Андрій Коваль. – Основною метою цієї роботи буде покращення руху і зменшення навантаження на це перехрестя".

За словами куратора студентів "Житомирської політехніки" Володимира Шумляківського, зробити це вони хочуть, взявши до уваги також і екологічну ситуацію.

Найцікавіші ідеї внесуть до Плану дій сталого енергетичного розвитку та клімату Житомирської міської територіальної громади і міських цільових програм, реалізація яких розрахована до 2030 року.

Читайте також На Житомирщині в інтернаті працює кухня, де дітей із інвалідністю вчать готувати. Державний університет "Житомирська політехніка" перейшов на дистанційне навчання. У Житомирському театрі ляльок відбулася прем'єра вистави для дорослих "Хамлет". Житомирянин Артем Мельник став чемпіоном світу з кікбоксингу WAKO, а Володимир Демчук здобув срібло.

Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram та Instagram

Джерело