В одному з полтавських будинків підвал затоплює каналізаційними стоками. Вода близько тижня тече, ймовірно, із приміщення на першому поверсі, однак потрапити у нього мешканці не можуть, розповів Суспільному місцевий житель Владислав Захлистун. За його словами, двері зачинені, а ці кімнати орендують представники громадської організації. Керівник останньої Сергій Горобцов Суспільному повідомив: у приміщенні відключене водопостачання, тому затоплювати підвал не можуть.

У підвалі полтавської чотириповерхівки на вулиці Європейська підлога затоплена каналізаційними стоками. До місця протікання мешканці дому проклали дошки та цеглу.

"Протікання прямо в під’їзд з того боку каналізації, води. Руйнується стіна. У підвалі стоїть вода, треба, щоб воно висохло. Але воно висихати не буде, це всю зиму буде стояти волога", – говорить мешканець будинку Владислав Захлистун .

У Полтаві тиждень стоки затоплюють підвал будинку

У місці витоку залиті стіни підвалу, плита перекриття взагалі вже зруйнувалась до того, що видно оголену арматуру. У будь який момент може відбутися руйнація перекриття. І не зрозуміло, до яких наслідків це призведе, я думаю, що до фатальних для цього будинку", – каже фахівець з обстеження інженерних систем будівель Владислав Деряга.

У домі мешкає пів сотні людей. Вони створили об’єднання співвласників багатоквартирних будинків і за свій рахунок замінили, зокрема, каналізаційні труби. Не зробили цього лише у приміщенні на першому поверсі.

Приміщення більше року орендують представники громадської організації «Твій соціальний захист». Її керівник Сергій Горобцов на камеру спілкуватися відмовився. Телефоном повідомив: затоплювати підвал не можуть, бо відключили тепло- та водопостачання. Власником цієї частини дому є міське управління майном.

"Орендар неналежним чином утримував орендоване майно, що призвело до тих наслідків, про які нам скаржаться мешканці цього будинку. Управлінням майном надіслано листа орендарю з пропозицією достроково розірвати договір оренди. У разі неотримання ним відповіді протягом 20 календарних днів, управління майном звернеться в суд щодо розірвання договору оренди", – повідомляє начальниця управління майном Полтавської міськради Наталія Курнакова.

"Внаслідок того, що присутня волога, це зволожує будівельні конструкції. Як бачимо, стіни з цегли. А будь-який фахівець знає, що цегла має скінченну кількість циклів замерзання, розмерзання, тобто, наявність каналізаційних витоків призводить до руйнації підвалу цього будинку", – говорить фахівець з обстеження інженерних систем будівель Владислав Деряга.

За словами юриста Тараса Захарова, місцеві жителі можуть фотографувати чи зняти на відео витік каналізаційних стоків, і з цими матеріалами звертатися до суду.

Джерело