Понад 400 жителів Макіївської громади подали заявки на підключення до швидкісного інтернету. Раніше в ОТГ не було дротового інтернету, лише мобільний. Місцеві кажуть, його швидкість не дозволяла завантажити відео, а прийом у лікаря тривав по декілька годин, бо не завантажувались програми.

Микола Сидоренко вчитель музичного мистецтва Макіївської та Коломийцівської шкіл. Вперше до своєї домівки провів дротовий інтернет.

"Не можна було скопіювати, роздрукувати текст, усе це потребувало часу. Комунальні послуги сплачую Інтернетом, не стою в черзі на пошті. Не хвилююся за те, що загубилася квитанція".

Раніше, сказав Микола, користувався мобільним інтернетом. Були перебої й мала швидкість. Заявку на підключення дротового інтернету, подавав два тижні тому.

960 тисяч гривень з держбюджету: Макіївська громада буде зі швидкісним Інтернетом

Олександр Мандрик провести інтернет у домівку ще не встиг, але збирається.

Без швидкісного Інтернету були проблеми і в центрі надання адміністративних послуг.

"Була мала швидкість Інтернету, у нас тільки працював 3G Київстар і його швидкість не дозволяла завантажити тендерну документацію і закупівлю Прозоро. Виникали проблеми, оголошували навіть двічі одну й ту саму закупівлю. І за це великі штрафи. Зараз, коли працює Інтернет документи завантажуватися дуже швидко, навіть цифровий підпис є. Заявки надходять від людей на підключення Інтернету. Уже на цей час близько 420 чоловік", – розповів державний реєстратор ЦНАПу Макіївської сільради Сергій Пасічник.

Завідувач амбулаторії Михайло Бондаренко говорить, медичну реформу треба було починати зі швидкісного інтернету. Його використовують лікарі для прийому хворого, коли виписують лікарняний чи сертифікати про щеплення від ковіду.

За словами голови Макіївської громади Миколи Бузини, провести швидкісний Інтернет до села планували й раніше. На це треба було близько 140 тисяч гривень – щоб дотягнути оптоволокно з Нового Бикова. Зараз Інтернет провели за гроші інтернет-субвенції. Подали заявку та отримали понад 960 тисяч гривень з держбюджету. Тепер швидкісний інтернет буде в 11 селах та понад сорока соцзакладах громади.

"Тест показав 110 мбіт/сек, є похибка 10 відсотків, це повністю відповідає заявленим вимогам, які передбачені субвенцією", – перевірив керівник з розвитку фінансового інтернету Мінцифри Андрій Набок.

Інтернет в закладах бюджетної сфери Макіївської громади буде безкоштовним до кінця 2022 року. Завдяки проведенню оптоволокна, підключатись за окрему плату до Інтернету можуть і жителі громади. Загалом же, за гроші з держбюджету до інтернету на Чернігівщині приєднають 457 сіл та понад півтори тисячі соцзакладів. Користуватися відкритим вайфаєм у соціальних будівлях зможе кожен охочий.

Деталі — у сюжеті:

Читайте також:

Від півтори тисячі за одну рибину – запрацювали нові штрафи незаконного вилову

Джерело