Тетяна Ченчик із села Ксаверівка Вінницького району разом із старшим сином збудували соломʼяно-глиняний будинок. 6 років тому вона залишилась із трьома дітьми у каркасі хати. Каже, якщо немає грошей, то навчишся будь-якій справі. За 4 роки, розповідає жінка, разом із старшим сином опанувала до десятка будівельних спеціальностей від зведення перестінків до викладання кахлів.

“ Чоловік почав будівництво, але ми розлучились. Він залишив каркас з соломʼяними тюками. Всередині щебінь і дах. Там пташки жили. Я була з дітьми: 3 роки двійнята і син 18 років. Ми не будівельники. Самі по інтернету вчились”, — каже Тетяна Ченчик.

Площа будинку 130 квадратних метрів. Аби довести його до ладу, розповідає Тетяна, пішло 2 камази глини і понад пів сотні тюків соломи. Все через нестачу грошей робили самі, каже жінка.

“ Ці балки — каркас, на якому тримається дах, і між балками тюки з соломи, як цегла. Вони одягалися на штирі. А потім пробивали палками, щоб скріпити”, — каже Тетян Ченчик.

Сьогодні ззовні будинок майже завершений, залишилося привести до ладу фундамент та поштукатурити фронтон. Посеред вітальні піч. Спочатку, каже Тетяна, це було єдине джерело тепла в оселі. З іншого боку — грубка. Є навіть лежанка. Тут дуже люблять бавитись Єгор із Назаром. Це сьогодні, кажуть хлопці, у нас багата хата, колись було дуже сутужно.

У ванній кімнаті кожен елемент використовується максимально за призначенням, каже жінка. Оздоблювала її сама. Аби викласти таку мозаїку, обійшла не один магазин. Зібрала всі виставкові зразки, які знайшла. Сама придумала дизайн, прикріпила на клей для плитки. Мозаїкою викладено і кухонний фартух, і практично всі підвіконня в оселі. Кахлі у вітальні стелив старший син. На підлогу теж збирали залишки кахлів. Дрібнили і фантазували.

Нині будинок на вигляд, як дизайнерський проєкт. Втім, каже Тетяна, то все її власні ідеї і бачення. Спеціальної освіти жінка не має. Тут, додає, мало речей, які просто придбані в магазині. Наприклад, плафони на кухні робила сама із папʼє-маше: розмочувала лотки для яєць, змішувала з клеєм, а далі надавала форму на гумових кульках.

Читайте також Долає десятки кілометрів на інвалідному візку. Вінничанин доставляє їжу з соціального ресторану Вінничанка стала чемпіонкою світу з макіяжу серед мільйона учасників

Джерело