З 26-го жовтня Миколаївщина перейшла до "червоної" карантинної зони. У регіоні заборонили роботу закладів громадського харчування, розважальних закладів, непродовольчих ринків і магазинів, спортзалів, басейнів, фітнес-центрів тощо.

Про це кореспондентам Суспільного розповів перший заступник міського голови Миколаєва Віталій Луков.

За словами Віталія Лукова, в Миколаєві, у кожному районі міста, працюватимуть чотири робочі групи, які перевірятимуть дотримання карантинних обмежень у червоній зоні.

Посилення карантинних обмежень на Миколаївщині: як перевірятимуть заклади

"До закладів приходить комісія, що складається з представника Національної поліції, представника Держспоживслужби, а також представника робочої групи адміністрації одного з чотирьох районів нашого міста. Вони просять адміністрацію показати сертифікати вакцинування тих, хто є на роботі", — говорить Віталій Луков.

При запровадженні “червоного” рівня епідемічної небезпеки зберігаються всі попередні обмеження, а також забороняється:

робота закладів громадського харчування, окрім адресної доставки та замовлень на виніс, робота ТРЦ та інших розважальних закладів, кінотеатрів, театрів тощо, робота закладів освіти, окрім дитячих садків і початкових класів шкіл, спеціальних закладів освіти, а також закладів освіти, усі працівники яких мають "зелений" COVID-сертифікат або документ, що підтверджує одужання особи від коронавірусу, або негативний результат ПЛР-тесту, робота непродовольчих ринків і магазинів, спортзалів, басейнів і фітнес-центрів, проведення масових заходів, окрім офіційних спортивних заходів і матчів командних ігрових видів спорту без глядачів, робота закладів культури, окрім історико-культурних заповідників, проведення кіно- та відеозйомки.

Вказані обмеження не розповсюджуються у тих випадках, якщо 100 відсотків співробітників та відвідувачів будуть повністю імунізовані та матимуть Covid-сертифікат.

Читайте також: " На Миколаївщині 11 ВНЗ перейдуть на дистанційну форму навчання"

Зі слів віцемера, відвідувачі закладів також повинні мати з собою сертифікат про вакцинацію.

"Що стосується клієнтів: даний заклад не може не пустити до себе в приміщення таку людину, яка, наприклад, невакцинована, тому що це певні перешкоджання, але не має право її обслуговувати. Якщо людина підходить до каси для розрахунку, або замовляє собі, наприклад, каву, ця людина зобов’язана показати документ, який підтверджує те, що вона пройшла вакцинацію", – розповідає Віталій Луков.

З його слів, за порушення епідемічних правил на заклад можуть накласти штраф до 36 тисяч гривень.

Читайте нас у Telegram, Viber та Instagram.

Джерело