Сьогодні, 26 жовтня, серед  православних вірян вшановують Іверську ікону Пресвятої Богородиці. Цей чудотворний образ називають ще Вратарницею або Привратницею. Написав його сам євангеліст Лука, а зберігається ікона в Іверському монастирі на горі Афон у Греції.

За древніми переказами, у IX столітті віруючі кинули образ у море, щоб врятувати чудесний  лик Божої Матері від іконоборців. Через дві сотні років монахи Іверського монастиря у воді помітили ікону Божої Матері, яка підтримувалася стовпом вогню.

Образ забрали до монастиря, а вранці він з’явився над його воротами. Братія забрала ікону знов до монастирського храму, проте на ранок образ знову повернувся до воріт. Так ікона залишилася там, де сама обрала собі місце,  отримала нову назву - Вратарниця.

Іверської ікони Пресвятої Богородиці: що треба зробити і що суворо заборонено 26 жовтня

До ікони Іверської Богоматері моляться, благаючи захисту від пожеж, різних нещасть та хвороб. Просять гарного врожаю та успіхів у всіх справах.

Іверської ікони Пресвятої Богородиці: що треба зробити і що суворо заборонено 26 жовтня

Традиції на Іверської ікони Пресвятої Богородиці

У наших предків 26 жовтня було заведено паритися в бані. До води додавали різні цілющі трави, це має зміцнити здоров’я. Вважали, що така процедура особливо корисна для хворих на епілепсію - казали, що трав’яні настоянки та пари зможуть вигнати цю важку недугу. Проте до цього твердження варто ставитися з обережністю, спочатку проконсультувавшись у лікаря.

Іверської ікони Пресвятої Богородиці: що треба зробити і що суворо заборонено 26 жовтня

Народні прикмети

Хмари, що швидко наближаються з південної сторони по небу,  несуть із собою близьку негоду.

Якщо півні переплутали час і заспівали не тоді – скоро зміниться погода.

Якщо півні закукурікали рано зранку – незабаром потеплішає.

Джерело