В НБУ впевнені, що їх система дозволить здійснювати швидкі й дешеві перекази

Національний банк України представив для обговорення проєкт концепції побудови системи миттєвих платежів, яка працюватиме 24 години на день та 365 днів на рік. Про це йдеться в повідомленні НБУ.

За даними регулятора, система дозволить зручно здійснювати швидкі й дешеві перекази та платежі з рахунку на рахунок. Також повідомляється, що над розробленням проєкту такої концепції Нацбанк працював з 2020 року.

НБУ планує запустити державну систему миттєвих електронних платежів

"Створення системи миттєвих платежів в Україні сприятиме розвитку платіжної інфраструктури, посиленню конкуренції на платіжному ринку, зростанню рівня фінансової інклюзії та безготівкових розрахунків. Крім того, вона дасть можливість задовільнити очікування учасників фінансового ринку та користувачів щодо зменшення вартості безготівкових розрахунків", – пояснив директор Департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку НБУ Андрій Поддєрьогін.

Нагадаємо, перед цим в НБУ заявили, що віртуальні активи можуть відкрити багато перспективних можливостей, але вони також є джерелом потенційних ризиків.

Джерело