Обговорення триватиме до 10 листопада

Не залякати відвідувачів, а спокійно подумати і вшанувати пам'ять жертв. Інститут історії Національної академії наук розпочав громадське обговорення української концепції меморіалізації Бабиного Яру – конкурента приватної ініціативи, яку за кошти російських бізнесменів уже реалізовують в урочищі, передає "5 канал".

Концепція передбачає створення у Бабиному Яру в Києві цілісного меморіального комплексу як альтернативу хаотичним окремим пам'ятникам та меморіалам. Він має охопити місця масових розстрілів євреїв Києва та інших жертв нацизму, а також розташовані навколо численні кладовища, що виникли тут упродовж двох останніх століть. Меморіальний парк повинен перетворити те, що зараз є захаращеним лісопарком і парком відпочинку, на місце, сприятливе для вшанування жертв. Також концепція передбачає створення двох музеїв: Українського музею Голокосту та Меморіального музею Бабиного Яру. Громадське обговорення проєкту триватиме до 10 листопада. Потім концепцію має затвердити Кабмін. Водночас будівництво синагоги, стіни плачу та інсталяції "Дзеркальне поле" історики розкритикували.

Інститут нацпам’яті розпочав громадське обговорення Концепції меморіалізації Бабиного Яру (Відео)

"Ми знаємо про наратив одного їхнього основного музею – історія голокосту в Радянському Союзі. Це абсолютно не те, що ми пропонуємо. Ми навпаки намагаємося показати весь Голокост. В межах усієї Європи. Від Німеччини звідки він пішов і до того, де він реалізовувався", – зазначив співавтор концепції меморіалізації Бабиного Яру Віталій Нахманович.

Співавторка концепції меморіалізації Бабиного Яру Тетяна Пастушенко запевнила: "Ми не намагаємося накинутися чи залякати відвідувача, який прийде на цю територію, а дати можливість людям, які просто хочуть вшанувати пам'ять. Спокійно побути на цьому місці. Головна наша мета – заборонити будівництво на місці розстрілів і поховань".

Джерело