Власника ділянки розшукують правоохоронці

Біля Запоріжжя місцеві активісти знайшли звалище із тоннами небезпечних хімікатів, ртуті та медичних відходів, яке вже кілька років забруднює довкілля. Та може призвести до екологічної катастрофи у регіоні. Чому небезпечні відходи не знищені, дізнавався журналіст "5 каналу".Гектари використаних бинтів та бочки з невідомими хімікатами. Громадський активіст Юрій Потоцький приїхав у Комишуваху за 30 кілометрів від Запоріжжя після звернення місцевих жителів. Вони розповідали, що в них почала гинути домашня худоба, яка випасалась поблизу стихійного звалища небезпечних відходів .

Тонни отруйних речовин просто неба: звалище з небезпечними відходами виявили під Запоріжжям (Відео)

"Воно стікає у землю, у річку Конку тут впадає у Каховське водосховище, тут все поруч, не далеко. Тут звісно, що не тільки худоба, і риба буде гинути, і цим всім насичується грунт", – каже громадський активіст Юрій Потоцький.

Тонни ядовитих речовин лежать просто неба. Тут кількаметрові купи використаних бинтів з лікарень. Поряд градусники, крапельниці, та безліч люмінесцентних ламп. На залізних та пластикових бочках маркування – особливо небезпечно! Працівники розташованого неподалік сільгосппідприємства кажуть, коли вітер дме зі звалища, починає боліти голова та сльозяться очі.

"Вітер подує, запахи такі, що. Краще помовчати, а не сказати чим пахне", – наголосив робітник сільгосппідприємства Роман.

Також неподалік звалища – дачні ділянки. Використовувати воду із власних свердловин дачники побоюються.

"Воно ж усе попадає у воду, а потім ми його качаємо, ми його п'ємо, ми поливаємо", – зауважила власниця дачної ділянки Ніна Іванівна.

Як виявилося, ця ділянка ще у 2007 році була надана в оренду товариству "Запоріжпромекологія". Тоді тут була огорожа та ангари для утилізації хімічних та біологічних відходів. Втім після банкрутства підприємства майно вивезли. А небезпечна хімія та медичні відходи так і лишились просто неба.

"Відповідно до чинного законодавства, власник відходів ТОВ НВП "Запоріжпромекологія" повинна була знищити, переробити, або передати зазначені відходи для утилізації іншим підприємствам", – підсумував в.о. директора департаменту захисту довкілля Запорізької ОДА Сергій Карпій.

Телефони збанкрутілого підприємства не відповідають, за вказаною юридичною адресою компанії немає. Пошуками зниклого власника зараз займаються правоохоронці. Тим часом в облдержадміністрації створили робочу групу, яка має визначити збитки, та знайти виконавця для утилізації небезпечних відходів.

Денис Розенков, Дмитро Дубіна, Запорізька область, "5 канал"

Дивіться також: Проблемне сміттєзвалище на Київщині: чиновники заявляють про екологічне лихо

Джерело