Спорт Зеленського за гроші українців

На виконання президентського указу Кабмін у квітні 2021 року розробив та затвердив Положення про соціальний проєкт “Активні парки — локації здорової України”. Власне, доручення від президента Кабміну – саме по собі є черговим порушенням приписів Конституції з боку Володимира Зеленського, але для цього є окрема рубрика. Сьогодні ж про президентські програми і гроші на їх реалізацію. Як заведено у президента – гроші платників податків.

Чергова згадка про “активні парки” імені Зеленського прозвучала на форумі “Україна 30”, тому самому, до організації якого доклалась компанія Goodmedia, оформлена на дружину заступника Андрія Єрмака Кирила Тимошенка, який, своєю чергою, призначений відповідальним за інший піар-проєкт, “Велике будівництво”. Крім того, на сайті президента також іноді згадують про програму оздоровлення українців через спортмайданчики.

До слова, виглядають президентські “активні парки” якось так (фото люб’язно надані сайтом президента):

Спорт Зеленського за гроші українців Спорт Зеленського за гроші українців

Не перехоплює подих? Це нормально – подібні спортивні майданчики десятки років встановлювали по всій Україні і без Володимира Зеленського. Чого в них не було, так це QR-кодів з тренувальними програмами, втім, з цим завданням до президента Зеленського чудово справлявся YouTube та сотні профільних сайтів. Втім, самих тренувань ми ще торкнемось окремо.

І звісно, відбувалось все це значно скромніше – без вивісок, банерів, форумів, президентів і мільйонів витрачених коштів платників податків. Тут і починається головна частина історії, оскільки на рекламу програми витратили чи не більше, ніж на самі спортмайданчики. Щоб не бути голослівними, відвідаємо портал державних закупівель Prozorro.

І перша закупівля, яка нас цікавить, це придбання послуг з просування на YouTube на суму 5 мільйонів 400 тисяч гривень. В ролі замовника – державна організація Всеукраїнський центр фізичного здоров’я населення “Спорт для всіх”. Виконавцем стало ТОВ “Кітсофт”, одним із засновників якого є Олександр Сергійович Єфремов. Питання – чи збіг це, чи мова дійсно іде про відомого ексрегіонала Олександра Сергійовича Єфремова, залишимо на потім, а зараз поглянемо, за що ж держава погодилась заплатити понад 5 мільйонів гривень ТОВ “Кітсофт” (станом на 24 жовтня уже сплачено 4 050 000 гривень).

Спорт Зеленського за гроші українців

А оскільки в договорі, який можна побачити в тендерних документах на порталі Prozorro, не вказано жодних деталей щодо контенту, за просування якого держава в особі ВЦФЗН “Спорт для всіх”, підпорядкованого Міністерству молоді та спорту, готова заплатити понад 5 мільйонів гривень, доведеться шукати самотужки.

Спорт Зеленського за гроші українців

У замовника цієї закупівлі, Всеукраїнського центру фізичного здоров’я населення “Спорт для всіх” є сайт, на якому є посилання на Youtube-канал держорганізації, кількість переглядів та підписників на якому ви можете оцінити самі (раптом що, сумарна кількість переглядів всіх(!) відео на цьому каналі – 1 065 (одна тисяча шістдесят п’ять)).

Спорт Зеленського за гроші українців

Можна хіба додати, що на деяких кладовищах активність вища, ніж на цьому каналі (цікаво, скільки працівників у ВЦФЗН “Спорт для всіх” і чи корелює ця кількість з числом підписників?)

Спорт Зеленського за гроші українців

Втім, “активним паркам” паркам присвячено ще один канал, його можна знайти в пошуку. Тут ситуація ще цікавіша – всього два відео, останнє місячної “свіжості”, підписників ще менше, ніж на попередньому каналі, втім, на останньому відео аж понад 6 мільйонів переглядів!

Спорт Зеленського за гроші українців

Проте, секрет раптової популярності цього відео розкривається в коментарях. Любите рекламу на YouTube? А якщо згадати, що за те, щоб ви її дивились, заплатили кілька мільйонів гривень з ваших кишень? Як вам програма президента з цієї точки зору?

Однак, це ще далеко не кінець, адже на черзі Instagram та Facebook. І для цих соцмереж у ВЦФЗН “Спорт для всіх” теж знайшлось кілька мільйонів. Зокрема, 4 мільйони 5 тисяч гривень, трохи “скромніше”, ніж для YouTube. Таку суму заплатили за “надання послуг з створення та налаштування особистих кабінетів для запуску реклами, підбору ключових слів в рамках реалізації соціального проєкту “Активні парки — локації здорової України”.

Спорт Зеленського за гроші українців

Станом на 24 жовтня сплачено 1 мільйон 335 тисяч гривень, третину від обумовленої суми. Отримувачем цих коштів є ТОВ “Ріел Толк” з статутним капіталом 1 000 гривень. Поглянемо, що виконавець напрацював на вже отриманий мільйон “з хвостиком”.

На сторінці “Активні парки” у Facebook знаходимо більш ніж скромних 1538 підписників та 2213 читачів. Такого результату можна досягти за кілька тижнів просто публікуючи на сторінці більш-менш цікавий контент. Заради справедливості слід відзначити, що частота публікацій на сторінці досить непогана, публікації збирають 20-50 реакцій, іноді кілька поширень, а контент доволі різноманітний. Втім, не на мільйон гривень, навіть не на півмільйона.

Спорт Зеленського за гроші українців

Втім, хотілось би звернути увагу адміністраторів сторінки на те, що пропагуючи здоровий спосіб життя, мабуть не варто демонструвати нехтування базовими протиепідемічними заходами в час, коли добова захворюваність від COVID-19 сягає десятків тисяч, а смертність – сотень людей.

Спорт Зеленського за гроші українців

Проте, повернімось до грошей. Якщо відкрити вкладку “Прозорість сторінки” і перейти в “Бібліотеку реклами, то побачимо, що на рекламу сторінки було витрачено всього 630 доларів США (трохи більш як 16 тисяч гривень). Куди витратили решту з уже сплачених 1 335 000 гривень – залишається загадкою.

Джерело