136 закладів середньої освіти та чотири виші Полтавщини – на дистанційному навчанні. Такі дані станом на 25 жовтня надала Суспільному начальниця відділу обласного департаменту освіти Ірина Бурлакова. Переходять на онлайн-навчання, зокрема, через відтермінування початку опалювального сезону та недостатню кількість вакцинованих від коронавірусу працівників.

Полтавський аграрний університет – один із чотирьох вишів у регіоні, де запровадили дистанційне навчання. Від 25 жовтня студенти закладу слухатимуть лекції онлайн.

"Підключаємося онлайн та напряму бачимо викладача, так само як і він нас бачить. Ми контактуємо з нашими викладачами електронними адресами. Тобто вони дають нам завдання, ми їх завантажуємо в . Розклад не змінюється, він у нас є в електронному форматі, де ми можемо прослідковувати яка у нас пара та хто її викладає", – говорить студентка Анастасія Голос.

На Полтавщині понад 25% шкіл та понад половина вишів – на дистанційному навчанні

Заклад на дистанційну форму навчання до 15 листопада перевели за рекомендаціями Міністерства освіти, каже перший проректор.

"Рекомендували закладам вищої освіти у зв’язку з загостренням епідеміологічної ситуації в Україні перейти на дистанційну форму навчання. Всі заняття відбуватимуться у нас згідно з розкладом, який був організований під час звичайної форми навчання. Викладачі можуть проводити заняття як з робочого місця на кафедрі, так і вдома", – каже перший проректор Полтавського аграрного університету Олександр Галич.

Із семи закладів вищої освіти на Полтавщині дистанційне навчання впровадили у більше ніж половині. А з понад пів тисячі установ загальної середньої освіти, онлайн-уроки – у 136, каже Ірина Бурлакова.

"Три заклади загальної середньої освіти працюють дистанційно у зв’язку з тим, що в них рівень вакцинації не досягнуто 80%, тобто нижчий – 63, 64 та 70%. А 133 заклади середньої освіти працюють дистанційно з інших причин. В деяких закладах змінили структуру навчального року у зв’язку з опалювальним періодом. Переважно це прописують у рішеннях територіальних громад", – розповідає начальниця відділу обласного департаменту освіти Ірина Бурлакова.

"У місті Кременчук від сьогодні (25 жовтня – ред.) всі наші загальноосвітні заклади переведені на дистанційне навчання. У нас минулий тиждень був рекордним за кількістю захворювань із самого початку пандемії. Нині у нас в лікарнях лежить 13 дітей, які мають середній та тяжкий ступінь перебігу коронавірусної хвороби", – повідомляє заступниця Кременчуцького міського голови Ольга Усанова.

За словами начальниці відділу обласного департаменту освіти Ірини Бурлакової, формат роботи – дистанційний чи стаціонарний – у закладах обирають самостійно.

Що відомо: Зміни до постанови щодо карантинних обмежень Кабінет Міністрів України ухвалив 28 липня цього року. Згідно з нею при посиленні карантину навчальні заклади мають право працювати лише за умови наявності 80 відсотків вакцинованого персоналу.

Джерело