На Полтавщині наполовину заповнені лікарні, що приймають хворих із коронавірусом. Це приблизно на 5% більше, ніж минулого тижня, розповів Суспільному директор обласного департаменту охорони здоров’я Віктор Лисак. Загалом пацієнтів із COVID-19 у регіоні лікують у 22 закладах.

Полтавка Аліна Пивовар приносить їжу для 45-річного батька. Він другий тиждень перебуває в обласній інфекційній лікарні з коронавірусом. Спочатку, каже, лікувався у сімейного лікаря у Котелевській громаді.

"Почала підніматися температура. Спочатку до 38 (градусів – ред.), а потім до 39 і погано збивалась. Декілька днів по призначенню лікаря виконували (лікування – ред.), але результату дуже не було. Зробили рентген, рентген також показав, що ковідна пневмонія. Ходжу кожного дня сюди. Він перебуває тільки під маскою, їсти він може тільки окремі види їжі", – говорить полтавка Аліна Пивовар.

На Полтавщині зросла кількість заповнених ліжок із хворими на коронавірус

На стаціонарне лікування в обласну інфекційну лікарню загалом можуть прийняти 152 людини, каже головна лікарка медзакладу Наталія Свириденко.

"На ранок сьогодні, 25 жовтня, у нас 126 хворих. Із них 12 пацієнтів на ШВЛ (штучній вентиляції легень – ред.) у реанімаційному відділенні. Із загальної кількості хворих, які перебувають у нашій лікарні, – це десь 1, 2 чи 2,5 % вакцинованих, вони легше переносять хворобу" ,– каже головна лікарка обласної інфекційної лікарні Наталія Свириденко.

За словами Наталії Свириденко, загалом в області хворих із коронавірусом приймають у 22 лікарнях. Серед них 12 – заклади «першої хвилі», чотири – «другої», а решта – резервні.

Не лишилося вільних місць для пацієнтів нині у Полтавській центральній райлікарні. Загалом же мед заклади заповнені на половину, каже директор обласного департаменту охорони здоров’я Віктор Лисак.

"Ми можемо поки справлятись, враховуючи, що завантаженість ліжок коливається поки до 50%, 50 і 1.Тобто, немає доцільності розкривати (нові лікарні – ред.), щоб не розносити інфекцію в інші заклади", – говорить директор обласного департаменту охорони здоров’я Віктор Лисак.

За словами Віктора Лисака, найбільше людей хворіє в обласному центрі та Полтавській громаді.

Джерело