Торгівля людьми – один з найтяжчих злочинів проти особистості в усьому світі. Від такого виду злочину може постраждати будь-яка особа, незалежно від статі та віку.

Злочинці вербують, транспортують та перепродують у інші руки з метою сексуальної експлуатації, примусової праці, жебрацтва, виготовлення порнографічної продукції, примушування до скоєння дрібних злочинів, вилучення органів. На цьому список форм торгівлі не обмежується.Часто торговцями «живим товаром» виявляються добрі знайомі чи друзі, причому значний відсоток серед них – жінки.

Попри всі застереження телебачення, радіо, газет і рекламних плакатів - громадяни України не рідко стають жертвами торгівців людьми.

Поліція Сумщини радить громадянам повідомляти про випадки торгівлі людьми

Негативними факторами у викритті злочинів даної категорії є правова необізнаність населення щодо отримання допомоги, притягнення до кримінальної відповідальності осіб за скоєння злочинів, пов’язаних з торгівлею людьми, а також бажання запобігти розголошенню.

Характерними ознаками торгівлі людьми є: обмеження свободи пересування; відсутність вибору та можливості припинити роботу; вилучення паспорту та інших документів; погроза силою або її застосування; боргова кабала, невиплата обіцяної винагороди за роботу повністю або частково; залякування депортацією, а за кордоном – погрози повідомити правоохоронним органам про нелегальний статус перебування в країні.Шановні громадяни! Якщо серед Ваших родичів, знайомих, друзів є постраждалі від торгівлі людьми, або Ви володієте інформацією відносно осіб, причетних до злочинів даної категорії, просимо звернутися до управління міграційної поліції ГУНП в Сумській області за адресою: м. Суми, вул. Г. Кондратьєва, буд. 23, або за номерами телефонів: (0542) 77-03-00 (телефон довіри), або 063-173-66-26 (управління міграційної поліції).

Джерело