Подія сталася вчора ввечері в селі Імшана Шосткинського району.

Як попередньо встановили співробітники поліції, 48-річна водійка автомобіля Renault скоїла наїзд на 43-річного пішохода, який переходив проїзну частину. В результаті дорожньо-транспортної пригоди чоловік отримав травми і був госпіталізований до лікарні у важкому стані.

За попередніми даними, водійка була твереза.

На Ямпільщині поліцейські встановлюють причини та обставини ДТП, в якій тяжко травмувався пішохід

У поліції за даним фактом відкрили кримінальне провадження за ознаками ч. 2 ст. 286 «Порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами» Кримінального кодексу України, в рамках якого встановлюються всі обставини події.

Правоохоронці нагадують пішоходам про правила пішохідної дисципліни, яка вимагає наступне:

- Не перебігайте дорогу на пішохідному переході та в невстановлених місцях. Пам’ятайте, що автомобіль не має здатності зупинитися миттєво. Якщо ви переходите дорогу, встановіть зоровий контакт із водієм. Тоді ви переконаєтесь, що він побачив вас і пригальмує аби пропустити. Коли водій вас пропускає, дійдіть до межі машини та обов’язково перевірте, чи більше немає автівок.

- Звертайте увагу на дорожні знаки. Не перетинайте дорогу за кілька метрів від пішохідного переходу. Пройтися кілька метрів до «зебри» – це не так важко. Цим ви збережете собі життя.

- Рухайтесь по тротуарах та пішохідних доріжках, тримаючись правого боку.

- Згідно з правилами, пішоходи, які рухаються проїжджою частиною чи узбіччям у темну пору доби та в умовах недостатньої видимості повинні використовувати світлоповертальні елементи (стрічку, наклейку, жилет тощо) або бути в одязі, який має світлоповертальні елементи. Все це допомагає водієві розгледіти пішохода в темну час доби.

- У залежності від погоди, рівень ризику на дорогах змінюється: під час дощу або снігопаду видимість у водія та пішохода погіршується. Взимку, коли на дорогах ожеледиця, гальмівний шлях в автомобілів збільшується в 2-4 рази. Крім того, машину може занести, водій втратить над нею контроль і вірогідність аварії значно підвищиться. Тому в негоду будьте вкрай обережними, не затуляйте собі видимість парасольками, шапками та шарфами.

- Особи, які переносять громіздкі предмети, пересуваються у кріслах колісних без двигуна, ведуть мотоцикл, велосипед чи мопед, везуть санки, візок тощо, повинні пересуватися в напрямку руху транспортних засобів.

- Організовані групи дітей можна водити лише по тротуарах та пішохідних доріжках, якщо ж їх немає – по узбіччю дороги в напрямку руху транспортних засобів колоною. Це дозволяється у світлу пору доби та виключно в супроводі дорослих.

- Скажіть «ні» гаджетам на дорозі! Звичайно новітні технології – це супер, але забудьте за них тоді, коли ви переходите дорогу. Якщо ж ви нехтуватимете цим правилом, то ви можете не почути попереджувального сигналу водія, що призведе до аварії.

А водіям транспортних засобів поліцейські радять виконувати всі вимоги, передбачені Правилами дорожнього руху.

Джерело