З початку 2021 року в Україні кількість боргів у Єдиному реєстрі боржників зросла з 4,2 млн у січні до 6,8 млн у жовтні.

Про це 25 жовтня повідомила пресслужба платформи для роботи з відкритими даними "Опендатабот".

"В Україні на 60% зросла кількість боргів в Єдиному реєстрі боржників з початку цього року: якщо в січні їх було 4,2 млн, то станом на жовтень — вже 6,8 млн", — йдеться у повідомленні.

З початку року кількість боргів в Єдиному реєстрі боржників зросла на 60% —

Додається, що з 2017 року стягненням боргів займаються не тільки співробітники державної виконавчої служби, а й приватні виконавці: "Це приклад приватно-державного партнерства, коли функції держави виконує бізнес. Нарівні з державним виконавцем приватний може арештовувати кошти боржника, вилучати і виставляти на торги його майно і т.д."

Читайте також: Держбанки за шість місяців втратили свою частку ринку на понад 20% — "Опендатабот"

Зазначається, що за неповний 2021 рік кількість проваджень приватних виконавців по стягненню боргів збільшилася вдвічі — з 278 тисяч до 547 тисяч (зростання склало 95%).

"На сьогодні частка приватних виконавців у стягненні боргів — 8% від всіх проваджень в країні. Для порівняння, у грудні 2019 цей показник становив 2%. Поточні 547 524 "приватних" виконавчих проваджень ведуться 276-и виконавцями. Причому третиною всіх проваджень (184 819, понад 33% від загального числа) займається десяток найактивніших приватних виконавців. Кожен з топової п’ятірки веде понад 20 тис. справ одночасно", — додали на платформі.

Читайте також З початку дії державної програми "Доступні кредити 5-7-9%" уповноважені банки видали позик на 62,34 мільярда гривень. Перші юридичні особи пройшли процедуру реєстрації в Національному банку та набули статусу колекторських компаній.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Джерело