До цього українки впродовж 18 років навіть не проходили до фіналу в цьому виді змагань.

У японському Кітакюшю визначилися медалістки чемпіонату світу зі спортивної гімнастики у фіналі вільних вправ серед жінок. Єдиною українською представницею в цьому фіналі була 18-річна Анастасія Бачинська, яка вперше в кар'єрі подолала кваліфікацію на чемпіонаті світу. В її дебютному фіналі особистого багатоборства Бачинська ввійшла до топ-10, а у вільних вправах посіла сьоме місце.

У вільних вправах українка змагалася ще з сімома гімнастками, які подолали кваліфікацію. У відборі Бачинська посіла десяте місце з 13.1 бала, але цього вистачило завдяки правилу, що у фіналі можуть узяти участь лише дві гімнастки від збірної. А отже дві спортсменки, які були вище за Анастасію, – японка Хітомі Хатакеда та американка Емджей Фрейзер – відсялися як треті номери своїх країн.

Бачинська показала найкращий за 22 роки результат України у вільних вправах на чемпіонаті світу

Таким чином Бачинська стала першою українкою у фіналі вільних вправ за 18 років, адже востаннє це вдавалося Альоні Кваші – ще в 2003-му. Тоді українка посіла восьме місце.

Фінальний виступ Бачинській удався майже так само, як у кваліфікації. Українка успішно виконала вправу, припустившись лише кількох дрібних помилок у формі й приземленні та заробивши 13.033 бала. В підсумку це принесло їй сьоме місце. Анастасія покращила позицію, порівняно з кваліфікацією, випередивши японку Юну Хірайву, яка мала падіння.

А це означає, що Бачинська показала найкращий результат України в цьому виді змагань за 22 роки. Востаннє українська гімнастка входила до топ-7 у вільнах вправах на чемпіонаті світу в 1999 році, коли Тетяна Ярош стала шостою.

Чемпіонкою в Кітакюшю стала бронзова призерка Олімпійських ігор-2020 у Токіо в цій дисципліні – японка Маї Муракамі. Щоправда, спершу їй мало дістатися "срібло", адже вона отримала 13.966 бала, що було нижче за оцінку представниці РФГ Ангєліни Мєльнікової (14). Але після перегляду оцінки Муракамі додали один бал, який урешті приніс їй друге в кар'єрі "золото" чемпіонату світу в цій вправі – після 2017-го.

Нова абсолютна чемпіонка світу й олімпійська чемпіонка Мєльнікова, яка також подавала заявку на перегляд оцінки, але безуспішно, завершила змагання зі "сріблом", а американка Ліенн Вон (віцечемпіонка в багатоборстві) – з "бронзою".

Єдину українську медаль на цьому чемпіонаті світу поки що завоював Ілля Ковтун, який виборов "бронзу" в багатоборстві – лише другу в історії України. Також він виступить у завершальному фіналі змагань – на поперечині.

Спортивна гімнастика. Вільні вправи (жінки), фінал Маї Муракамі (Японія) – 14.066 Ангєліна Мєльнікова (РФГ) – 14 Ліенн Вон (США) – 13.833

...

7. Анастасія Бачинська (Україна) – 13.033 Читайте також: "Відкрилося друге дихання". Ілля Ковтун - про "бронзу" на чемпіонаті світу зі спортивної гімнастики Трансляція/запис останнього дня змагань за участі українських гімнастів: Читайте також: Як 18-річний Ілля Ковтун виграв медаль дорослого чемпіонату світу з гімнастики: коментар тренерки Що відомо Анастасія Бачинська – чемпіонка Європейських ігор-2019 у вільних вправах, чемпіонка Європи-2020 у складі команди України, бронзова призерка чемпіонату Європи-2021 на колоді, дворазова бронзова призерка Юнацьких Олімпійських ігор-2018 (багатоборство, вільні вправи). Для 18-річної Бачинської це другий чемпіонат світу в кар'єрі та перший, на якому вона пробилася до фіналів. У 2019-му Анастасія стала 20-ю у вільних вправах і не подолала кваліфікацію. За всю історію збірна України здобула лише одну медаль у жіночих вільних вправах. "Бронзу" в 1996 році виборола Любов Шеремета, розділивши цю нагороду з румункою Лавінією Мілошовічі. Чемпіонат світу в Кітакюшю – перший за 20 років, на якому гімнастам дозволили розминку на помості перед фіналами в окремих видах. Читайте також: Гімнастам дозволили розминатися на снарядах перед виступом у фіналах: чому це було заборонено