Суд Бреста засудив головного редактора видання "Віртуальний Брест" Андрія Кухарчика до півтора року обмеження волі за статтею "Образа представника влади".

Про це повідомив правозахисний центр "Вясна | Брэст".

За версією звинувачення, у Telegram-чаті "Обговорюємо небезпечний Брест" під фотографією депутата Палати представників Ігоря Марзалюка, Кухарчик залишив "образливий коментар" наступного змісту: "Народ побили, а депутат: "Забути образи і починати з чистого аркуша. От прикоритна [...]".

У Білорусі головреду ЗМІ присудили півтора року обмеження волі за

Справу розглядав Московський суд Бреста протягом 21-22 жовтня. Суддя визнав головного редактора винним в образі представника влади за статтею 369 Кримінального кодексу Білорусі та призначив йому півтора року "домашньої хімії" (обмеження свободи без направлення до виправної установи).

Зазначається, що в лютому і липні у Кухарчика проводилися обшуки, а в кінці серпня його оштрафували на 290 рублів за поширення "екстремістських матеріалів". Йшлося про фотографію мешканця Бреста Володимира Гундаря в сорочці з орнаментом.

Що відомо У грудні 2020 року суд Мінська засудив 26-річного Максима Павлющика до двох років колонії загального режиму за напис "Не забудемо", який той зробив на тротуарі неподалік місця загибелі учасника акцій протесту. Суд центрального району Мінська заарештував на 10 діб діджеїв Кирила Галанова та Владислава Соколовського, які під час "Дня відкритих дверей закладів додаткової освіти" ввімкнули пісню Віктора Цоя "Перемен". Рада міністрів Білорусі ухвалила постанову, яка передбачає кримінальне переслідування підписників Telegram-каналів, які було визнано екстремістськими. Депутати Європарламенту закликали розглянути злочини президента Білорусі Олександра Лукашенка проти громадян країни у Міжнародному суді та пропонують розширити санкції проти білоруської влади.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Джерело