Заступник глави Міністерства охорони здоров’я України Ігор Кузин попередив співгромадян, що у протиковідних вакцин є певні особливості, які можуть потребувати проходження повторного курсу щеплень.

Українців змусять повторно пройти повний курс вакцинації: що не так зі щепленнями від COVID-19

МОЗ має намір у 2022 році провести ревакцинацію населення України від коронавируса. Про це повідомив головний санітарний лікар країни Ігор Кузин. За словами представника МОЗ, поки планів щодо необхідності введення бустерной щеплення у відомстві не розглядають.

Йдеться про вакцину, яка підсилює імунізацію. Згодом захист, яка формується після отримання людиною двох щеплень від коронавируса, слабшає. Організм стає все більш вразливим перед небезпечною інфекцією. Бустерна, або підсилює, щеплення дозволяє закріпити результат вакцинації.

Кузин зазначив, що варіант введення бустерної дози вакцини від COVID-19 розглядається тільки відносно деяких категорій населення. В першу чергу, це особи з хронічними захворюваннями і ослабленим імунітетом. Для решти громадян України бустерна вакцина поки не передбачена.

Джерело