З новими карантинними обмеженнями почали сьогодні, 23 жовтня, працювати заклади торгівлі, продовольчі та непродовольчі ринки, заклади сфери послуг. Їх запровадила комісія з техногенно-екологічної безпеки через збільшення кількості хворих на COVID-19.

Про це розповів Суспільному керівник обласного штабу з ліквідації надзвичайної ситуації, пов’язаної із COVID-19 у Хмельницькій області Микола Габрикевич.

Речовий ринок

Ранок. Речовий ринок у Хмельницькому. Покупці та продавці, згідно карантинних правил, повинні бути в масках та дотримуватися дистанції. Для підприємців відсьогодні, за словами Миколи Габрикевича, почали діяти додаткові вимоги.

Маски, тести та сертифікати: у Хмельницькому ринки та салони краси працюють по-новому

"З ринками проблема дуже важка. Ми розуміємо, що ринок ми не закриємо, але дотримання дистанції… Також власники ринків та власники торгових точок повинні бути вакциновані. Вони можуть мати жовтий сертифікат, що свідчить про одне щеплення. Може бути так, що людина недавно перехворіла, там теж є термін, що вона не може вакцинуватися, має бути довідка про це. І, звичайно, людина, яка має 2 щеплення, вона може спокійно працювати. Також можуть бутиПЛР-тести, але вони дійсні 72 години», - розповідає Микола Габрикевич.

Приватна підприємниця Алла Бохоновська показує свій сертифікат в додатку. Каже, вакцинувалась вже давно, бо подорожує. Каже, має його і в «Дії», і міжнародного зразка в паперовому вигляді.

Центральний продовольчий ринок

Підприємців про нові правила торгівлі попереджали раніше, розповідає директорка центрального продовольчого ринку Наталія Ямборко. Вони ставили свій підпис про те, що ознайомлені. Сама Наталія Ямборко також вакцинувалась.

«Зараз на базарі торгують ті, хто має або ПЛР-тест, або сертифікат про вакцинацію, хоча би однією дозою. Ми цю роботу на нашому ринку провели в письмовому вигляді», - каже Наталія Ямборко.

Оксана Дяк працює на ринку по три дні. Розповідає, поки не вакцинувалась. Про нові правила торгівлі відсьогодні знала. Має негативний результат ПЛР-тесту.

«Зробила, вчора зробила. Заплатила 500 гривень, він дійсний три доби», - каже жінка.

Її колега, приватна підприємниця Алла Томчук розповідає, що про нові карантинні правила знала, тому й все підготувала – у неї є маска, дезінфектор для рук, у том числі й для покупів. Унеї, каже, є вакцинація, сертифікат про неї підтягнутий у «Дію».

Салони краси

Зі слів Миколи Габрикевича, для працівників салонів краси та перукарень такі ж карантинні вимоги, як і для працівників ринків.

Анжела Поплавська - майстер-стиліст салону краси, каже - вакцинувалась давно, має відповідний документ.

«Вакцинувалася, щоб перестрахувати своє життя і, не дай Боже, клієнту не передавати хвороби і бактерії», - каже Анжела.

За словами Миколи Габрикевича, дотримання правил карантину перевірятимуть працівники поліції та Держпродспоживслужби. За його словами, за порушення вимог карантину підприємців штрафуватимуть від 18-ти до 50-ти тисяч гривень.

Читайте також У Хмельницькому перевірили дотримання маскового режиму на овочевому ринку COVID-сертифікат або ПЛР-тест: як відбуваються міжобласні перевезення з Хмельницького У Хмельницькому Центрі масової вакцинації від COVID-19, через черги, змінили графік роботи У Хмельницькому Центр вакцинації відкрили на залізничному вокзалі. Як він працює

Джерело