Американський інститут кіномистецтва заснував стипендію для допомоги жінкам-кінооператоркам в честь українки Галини Хатчінс – операторки, яка трагічно загинула після випадкового пострілу Алека Болдуіна на зйомках фільму «Іржа». Про це у своєму Twitter повідомив чоловік вбитої українки.

«Спасибі друзям і наставникам Галини в AFI за стипендію в честь її пам’яті і підтримки початківців жінок-кінематографістів. Якщо хтось хоче вшанувати її пам’ять, будь ласка, надішліть свої пожертви в цей фонд», – написав чоловік Хатчінс.


Американські кінематографісти заснували стипендію імені українки Галини Гатчінс, яка загинула на зйомках


Друзі сім'ї відзначили: батько, колишній військовослужбовець радянського флоту, Анатолій і мати Ольга Андрусевич відразу після звістки про смерть намагалися вилетіти в США, але у жінки виникли складнощі з документами.

Американський актор Алек Болдуїн випадково вбив одну людину та поранив іншу на знімальному майданчику стрічки Rust у Мексиці. Загибла, 42-річна фотографка та кінооператорка Галина Гатчінс, була українкою, яка народилася та виросла в Києві.

Раніше стало відомо, що постріл з пістолета, який убив на знімальному майданчику жінку-оператора, зробив знаменитий голлівудський актор Алек Болдуін. Представник офісу шерифа округу Санта-Фе Хуан Ріос повідомив, що стосовно Болдуіна поки не висунуто звинувачень.

Джерело