Рівень суспільної підтримки президента України Володимира Зеленського та його політичної сили знижується, але колишні симпатики чинної влади не поспішають визначатися на користь інших політичних сил. Про це в інтерв'ю «Главкому» розповів керівник соціологічних і політичних досліджень КМІС Антон Грушевський.

За словами Грушевського, опозиційні політики не набирають підтримку електорату так швидко, як її втрачає влада. «Бачимо, що владою розчаровуються, але в опозиції не вбачають нікого, хто гідно замінив би цю владу», – пояснює соціолог.

Щодо політичних рейтингів нещодавно звільненого з посади спікера Ради Дмитра Разумкова, кількість його прихильників у порівнянні із показниками травня помітно зросла – з 3 до 7%.

У Зеленського та його партії падає підтримка. Соціолог пояснив, куди йде їхній виборець

«Це дуже відчутний приріст. Питання у стійкості цього ефекту. Останнім часом у зв’язку із можливою, а пізніше і реальною відставкою Разумкова з посади спікера, медійна увага була прикута до його персони», – вважає Антон Грушевський.

Соціолог додав, що подальша динаміка рейтингу Разумкова значною мірою залежатиме від того, чи знайде він власну політичну нішу.

«Нині є інші лідери, які більш чітко артикулюють певні теми для цільових аудиторій. Юлія Тимошенко багато говорить про комунальні тарифи, ринок землі, газ, допомогу населенню. Теми Юрія Бойка – це мир з Росією, відновлення економіки тощо. Петро Порошенко зараз уособлює патріотичність, говорить про війну з РФ, про інтеграцію з Європою. Люди розуміють чіткі меседжі», – підсумував Антон Грушевський.

Згідно з даними КМІС: пропрезидентскій політичній силі «Слуга народу» нині симпатизують 15,5% українців – ця політсила, згідно з останніми рейтингами, вперше за два роки посунулась із першого місця рейтингу, поступившись партії експрезидента Петра Порошенка.

Читайте також інтерв'ю: Чому «падає» Зеленський і його партія? Пояснюють соціологи, яким тепер погрожують

Джерело